سازمان نقشه برداري ميزبان بيست و سومين همايش و نمايشگاه ملي ژئوماتيك

به گزارش جلفابازار ، این نمایشگاه بزرگترین رویداد علمی و تخصصی در حوزه مهندسی نقشه‌برداری و ژئوماتیک کشور و جایگاهی برای تبادل اطلاعات و تعامل بین تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان دانش، اطلاعات، تجهیزات، خدمات و دستاوردهای مهندسی نقشه‌برداری در بخش‌های دولتی و خصوصی است.
سازمان نقشه‌ برداری کشور، سازمان ملی و راهبر تهیه نقشه و اطلاعات مکانی و مرجع اصلی سیاست‌گذاری، فرهنگ‌سازی و برنامه‌ریزی‌های کلان دراین حوزه است که همواره در اهداف و سیاست‌های خود به اشاعه فرهنگ پژوهش و تولید علم در زمینه نقشه‌برداری توجه خاصی داشته است.
این سازمان اکنون پس از برگزاری موفقیت‏آمیز ۲۲ دوره همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک، در آستانه برگزاری بیست و سومین دوره این همایش و نمایشگاه سه روزه است.
براساس این گزارش، تشکیل ۱۰ کارگروه‌ کاربردی، گامی موثر جهت جلب مشارکت وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و ارتقای کیفی و کمی همایش محسوب می شود و فعالیت نمایندگان و متخصصان ارگان‌ها در این کارگروه‌ها توانسته است، دیدگاه نظام اجرایی کشور را به داده‌ و اطلاعات مکانی و جایگاه آن در نظام مدیریت و تصمیم گیری کشور تا سطح محسوسی ارتقا بخشد.
این کارگروه ها در همایش امسال مانند سال‌های گذشته در چهار مقوله مقالات کاربردی، کارگاه‌های علمی و عملی، گزارش های فنی و سخنرانی‌های کلیدی، ارائه مطلب خواهند داشت.
ارائه ۵۰ مقاله شفاهی، ۱۸ مقاله کاربردی، ۱۴۰ مقاله پوستری، ۲۰ کارگاه آموزشی، ۱۹ گزارش فنی و ارائه آخرین فناوری‏ها و دستاوردهای عرصه ژئوماتیک، در نمایشگاهی به وسعت بالغ بر ۱۵۰۰ متر مربع و با مشارکت بخش‏های مختلف دولتی و خصوصی، از جمله برنامه‏های این همایش و نمایشگاه اعلام شده است.
از آنجا که برگزاری نمایشگاه‌های سال های گذشته جایگاه ویژه‌ای در نیازسنجی، معرفی و تبادل دانش، خدمات و تکنولوژی ژئوماتیک ایفا کرده، سازمان نقشه‌برداری کشور امیدوار است با رفع تحریم‏ها و آغاز دوران شکوفایی و رشد در پسابرجام، با برگزاری بیست و سومین نمایشگاه ملی ژئوماتیک، گام موثری برای پیشرفت و ارتقای حوزه مهندسی نقشه‌برداری و ژئوماتیک کشور بردارد.
همایش ملی ژئوماتیک، تجلی تلاش سازمان نقشه‌برداری کشور برای برقراری ارتباط میان اعضای جامعه جهت تبادل اندیشه و اشتراک دانش، ارائه یافته‌ها و نظریه‌های جدید و کمک به رشد دانش و صنعت نقشه‌برداری و رسیدن به خرد جمعی است. با برگزاری این همایش ملی؛ متخصصان حوزه اطلاعات مکانی و علاقه‌مندان به دانش ژئوماتیک می توانند ضمن تعامل مناسب با یکدیگر، از دانش و تجربیات هم بهره‌مند شوند.
نخستین همایش از این نوع در سال ۱۳۷۱ با عنوان «همایش نقشه برداری» و از سال ۱۳۷۹ تاکنون با عنوان «همایش ژئوماتیک» برگزار شده است. این همایش تخصصی هر ساله با همت متخصصان، دانشگاهیان، تشکل‌های حرفه‌ای و صنفی و مهندسین مشاور نقشه‏برداری با راهبری و میزبانی سازمان نقشه برداری کشور برگزار می شود.
محورهای همایش ژئوماتیک ۹۵ موضوع هایی در زمینه‏های ژئودزی، هیدروگرافی، سنجش از دور، سیستم‌های اطلاعات مکانی، مدیریت بحران، عمران و آبادانی، آمایش سرزمین و… است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.