همه قوا باید ازحقوق ملت ایران دفاع كنند

دیوان عالی آمریکا اول اردیبهشت ماه ایران را با ادعای دست داشتن در انفجار مقر تفنگداران آمریکایی در لبنان در سال ۱۹۸۳، به پرداخت نزدیک دو میلیارد دلار غرامت به بازماندگان قربانیان این انفجار محکوم کرد.
به گزارش جلفابازار «ابوذر ندیمی »  ارکان قوا و مسئولان سیاست خارجی باید همت خود را یکی کنند و از همه توان کارشناسی و سیاسی برای بازگرداندن حقوق ملت و افشای رفتا ناشایست آمریکا بهره بگیرند.
وی با بیان اینکه ایران به دلیل مشکلات اقتصادی، به منابع و دارایی های خود نیازمند است، افزود: کشور از جهت منافع و صیانت از حقوق خود نیازمند این است که سه قوه و ارکان مختلف نظام، رفتار مشترکی را در پیش بگیرند تا پاسخ مناسبی برای این رفتار غیرحقوقی و غیرتمدنی آمریکا داشته باشیم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد:‌ باتوجه به شرایط ایجاد شده، اکنون باید دیدگاهها را یکی کنیم و با یک برنامه ریزی، سیاستگذاری و اقدام درست، با این موضوع برخورد کنیم تا کشوری مانند آمریکا به خود اجازه ندهد منابع کشور دیگری که نزدش به امانت گذاشته شده را به نفع خود مصادره و یا برای خود ایجاد حق کند.
وزارت خارجه کشورمان، حکم اخیر دیوانعالی آمریکا ضد ایران را محکوم و آن را غیرمنطبق با اصول و مبانی اولیه حقوق بین الملل اعلام و تاکید کرد که این حکم هیچ حقی برای اتباع آمریکایی ایجاد نخواهد کرد بلکه دستبرد به اموال ایران محسوب می شود و بطور طبیعی مسئولیت جبران خسارت ها و پرداخت غرامت های وارده به ایران بر اثر این حکم بر عهده دولت آمریکاست.
هیات وزیران کارگروهی را مامور بررسی حکم توقیف دو میلیارد دلار از اموال ایران در آمریکا و پیگیری استیفای این حقوق کرد. وزیر امور اقتصادی و دارایی مسئولیت این کارگروه را برعهده دارد و وزیران امورخارجه، اطلاعات، دادگستری و رئیس کل بانک مرکزی عضو آنند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.