محمدرضا شاملو
اختصاص 57 میلیارد و 500 میلیون ریال برای روستاهای مرزی كشور

محمدرضا شاملو

به گزارش جلفابازار  محمدرضا شاملو روز جمعه در حاشیه بازید از مناطق مرزی سرپل ذهاب برای بهسازی و بازسازی روستاهای مرزی کشور تاکنون اقدامات بسیار مطلوبی صورت گرفته است و این امر همچنان تداوم خواهد داشت.
وی گفت: بازسازی روستاهای مرزی کشور علاوه بر ایجاد امنیت در مناطق مرزی در بهبود وضع معیشتی و اقتصادی مرزنشینان بسیار موثر است و از هیچ کوششی برای تحقق این مهم دریغ نخواهد شد.
وی، رویکرد و سیاست اصلی دولت تدبیر و امید را بازسازی و بهسازی روستاهای خالی از سکنه در نوار مرزی ذکر کرد و اظهار داشت: در چند سال گذشته نیز اقدام های بسیار موثری در این بخش صورت گرفته است.
معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حمایت فرمانداران و نیروهای نظامی مستقر در مرز را در امر بازسازی روستاهای مرزی مهم ارزیابی کرد و گفت: حمایت مسئولان و نیروهای نظامی باعث امیدواری مردم شده که این امر در ایجاد امنیت در روستاهای مرزی نیز موثر است.
شاملو، هدف از سفر خود را بررسی فعالیت های صورت گرفته در امر بازسازی و بهسازی روستاهای مرزی کشور به ویژه استان کرمانشاه بیان کرد و افزود: در صورت همکاری و مشارکت مردم نسبت به تهیه زمین و پرداخت تسهیلات مورد نیاز به متقاضیان واجد شرایط برای ساخت و ساز در روستاهای مرزی اقدام می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
فرماندار سرپل ذهاب نیز بیان کرد: وجود مردم علاوه بر عمران و آبادانی باعث ایجاد امنیت پایدار در مناطق مرزی می شود.
جهانبخش حیدری بیان کرد: دولت با سرمایه گذاری در روستاهای نوار مرزی با در نظر گرفتن اصول مهندسی در ساخت و سازها قصد دارد از مهاجرت روستاییان جلوگیری کند.
وی خاطرنشان کرد: برخی روستاها مانند روستای باویسی از توابع سرپل ذهاب در هشت سال جنگ تحمیلی خالی از سکنه شد اما اکنون اقدام های موثری برای بازسازی و بهسازی این روستا در دست اقدام است تا شرایط برای بازگشت مردم مهیا شود.
سرپل ذهاب با بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت در غرب استان کرمانشاه با عراق ۴۸ کیلومتر مرز مشترک دارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.