رئیس جمعیت هلال احمر:
جمیعت هلال احمر شعار اقتصاد مقاومتی را در عمل محقق کرده است

رئیس جمعیت هلال احمر:

رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: علیرغم محدودیت مالی با کمک اعضای ایثارگر جمعیت هلال احمر اقتصاد مقاومتی را از سال گذشته در عمل آغاز کرده ایم و در این مسیر با جدیت گام برمی داریم.

به گزارش جلفابازار، امیر محسن ضیایی ظهر جمعه در جلسه شورای مدیران جمعیت هلال احمر استان گفت: این جمعیت با تمام مضیقه های مالی که داشت از سال ۹۴ با موفقیت عبور کرد و در واقع شعار “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” از سال گذشته در جمعیت هلال احمر کلید خورده است.

وی افزود: نباید فراموش کنیم که نوع خدمات و فعالیت های هلال احمر داوطلبانه است و همه ماموریت ها در سطح ملی و بین المللی بر همین اساس صورت می گیرد.

رئیس جمعیت هلال احمر بیان کرد: ارزش خدمات جمعیت هلال احمر به ساختمان و زیرساخت های فیزیکی آن نیست بلکه از خدمات داوطلبانه امدادگران، جوانان و داوطلبان عضو جمعیت بدست آمده و هنر جمعیت هلال احمر استفاده از ظرفیت داوطلبانه این افراد است.

ضیایی یادآورشد: باید شرایطی ایجاد کنیم تا اعضای هلال احمر رویکردشان فقط خدمت داوطلبانه باشد و ما نیز وظیفه داریم جایگاه هلال احمر را آنگونه که شایسته آن است ارتقا داده و تقویت کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با بیان اینکه یکی از مهمترین ماموریت های هلال احمر آموزش است، تاکید کرد: باید ارزیابی شود که جمعیت هلال احمر چقدر در ارائه آموزش های امدادی به مردم موفق بوده و اگر نقصی داریم آن را برطرف کنیم.

وی اضافه کرد: باید جایگاه جوانان در برنامه ریزی کشور مشخص شود و جمعیت هلال احمر می تواند اداره جوانان را عهده دار شود.

ضیایی بیان کرد: متاسفانه رسیدگی به وضعیت امور جوانان کشور در سالهای گذشته بخوبی صورت نگرفته و یکی از دستگاه هایی که می تواند برای جوانان سرمایه گذاری کند، جمعیت هلال احمر است و ما این موضوع را به رئیس جمهوری اعلام می کنیم.

وی همچنین عنوان کرد: با تمرکز فعالیت ها در ستاد مخالفیم و معتقدیم این کار موجب افزایش هزینه ها و تاخیر در انجام کارها می شود لذا تلاش می کنیم با تفویض اختیارات بیشتر در مواردی که می توانیم نسبت به تمرکز زدایی اقدام کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر بیان کرد: اگر فعالیت و وظایف صف و ستاد از یکدیگر جدا شوند، ماموریت های هلال احمر با کیفیت بهتری انجام خواهد شد.

در ادامه این نشست حسن ابوالقاسم گرجی؛ معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر در سال گذشته تنها دستگاهی بود که سه مرحله افزایش حقوق در شعب و پایگاه های جمعیت را اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد مجوز استخدامی سال جاری جمعیت هلال احمر، به پایگاه ها و شعب تعلق دارد، افزود: استخدام نیروهای خدماتی، راننده ها، مربی سگ های آنست و نیروهایی که تحصیلات دانشگاهی ندارند با تاسیس شرکت نیروی انسانی که مراحل نهایی ثبت را در مجموعه هلال احمر می‌گذراند، برطرف می شود.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر در پاسخ به انتقاد مربوط به تشکیلات معاونت آموزش در استان ها خاطر نشان کرد: تشکیلات معاونت آموزش، پژوهش و فناوری بعد از یک سال با جمع آوری دیدگاه های معاونان آموزش سراسر کشور مورد اصلاح و باز نگری قرار می گیرد.

گرجی همچنین به جایگاه روابط عمومی در شعب استانی و شهرستانی اشاره کرد و گفت: در مرحله اول استخدام یک نفر و در مراحل بعدی ٢ تا سه نفر به نیروهای روابط عمومی اضافه خواهد شد.

 

وی در خصوصاستخدام های جدید هم اظهارداشت: مجوز استخدام در جمعیت هلال احمر نهایی شده و ۵٠ درصد ظرفیت شعب و پایگاه های هلال احمر استخدام می شوند و کسانی که درجه ایثار دارند و ١٠ تا ١۵ سال به شکل داوطلبانه در جمعیت هلال احمر فعالیت کرده اند، به شکل موردی و بدون آزمون استخدامی جذب تیم های واکنش سریع می شوند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.