آزادی 70 زندانی دیگر بیمه توسعه در روزهای پایانی سال

آزادی 70 زندانی دیگر بیمه توسعه در روزهای پایانی سال

تهران- مدیر عامل بیمه ایران از آزادی 70 زندانی دیگر بیمه توسعه در آستانه شب عید خبر داد و افزود: در مدت دو ماه اخیر 140 زندانی بیمه توسعه از بند رها شده اند.
[آزادی 70 زندانی دیگر بیمه توسعه در روزهای پایانی سال]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا از بیمه ایران، سید عباس حسینی در مراسم آزادی این زندانیان که در شرکت متبوعش برگزار شد؛ گفت: پرونده بیمه توسعه یکی از پرونده های دشوار صنعت بیمه است که مسئولیت حل و فصل آن براساس مصوبه شورای عالی بیمه به شرکت بیمه ایران سپرده شد.
وی افزود: در طول این مدت، خسارت مربوط به 24 هزار بیمه گذار زیاندیده پرداخت و بیش از 450 زندانی که به دلیل عدم تعهدات بیمه توسعه در زندان بودند نیز آزاد شدند.
رییس هیات مدیره بیمه ایران؛ با قدردانی از دستگاه های مرتبط با این پرونده به ویژه دادسرای رسیدگی به جرایم پولی و بانکی و دادستانی تهران، گفت:بیمه ایران در تلاش است که پرونده های این بیمه هرچه سریع تر مشخص و تعیین تکلیف شوند.
پس از ورشکستگی بیمه توسعه این بیمه قادر به پرداخت خسارت بیمه شدگان نبود و از این رهگذر؛ پرونده بیمه توسعه بحران زیادی را برای صنعت بیمه ایجاد کرد؛ بر همین اساس شورای عالی بیمه اواخر پارسال مقرر کرد که اموال و دارایی های آن، به بیمه ایران منتقل تا از این محل مشکلات این پرونده بزرگ رفع شود.
همچنین بیمه مرکزی دو هزار میلیارد ریال بابت پرداخت خسارت به زیان دیدگان این پرونده در اختیار بیمه ایران قرار داد و بیمه ایران نیز با ایجاد ساختارها، این پروژه سخت را مدیریت کرد.
ضمنا اموال و املاک بیمه توسعه شناسایی شده و حدود 1500 تا 1600 میلیارد ریال سند اموال آن منتقل شده است که از محل پول دریافتی از بیمه مرکزی و منابع داخلی بیمه ایران تاکنون سه هزار و 800 میلیارد ریال در این پرونده وجه پرداخت شده است.
حسینی با اشاره به استقرار کارشناسان بیمه ایران در شرکت بیمه توسعه و همکاری نزدیک با کارشناسان این شرکت، تاکید کرد: با تکمیل پرونده ها، تکلیف بقیه آنها نیز مشخص و خسارات به ذینفعان پرداخت خواهد شد.
وی در خصوص زمان بسته شدن پرونده های مربوط به بیمه توسعه نیز گفت: پرونده های بیمه توسعه بسیار متنوع است و اشکال مختلفی دارد از این رو رسیدگی به تمام آنها مستلزم تشریفاتی است با این همه تلاش می کنیم که پیشرفت قابل توجهی در این پرونده درسال 95 داشته باشیم.
حسینی درباره تعیین تکلیف بیمه گذاران بیمه توسعه که با افزایش نرخ دیه در پرونده هایشان مواجه شده اند، نیز اظهار داشت: آنچه مربوط به بیمه توسعه بوده و در چارچوب مقررات قابل پرداخت است را بیمه ایران با در اختیار گرفتن اموال و دارایی های این شرکت پرداخت می کند و بقیه تعهدات با هماهنگی صندوق تامین خسارت های بدنی پرداخت می شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.