رییس اداره تبلیغات اسلامی تبریز:
امروز یکی از دست‌آویزهای جریان تکفیری بهانه‌هایی است که بعضی از مداحان ناآگاه با توهین به مقدسات به دست دشمنان می‌دهند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی تبریز:

 رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تبریز گفت: مداح باید مجهز به علوم این علم و تعهد باشد و صرفاً داشتن صوت زیبا برای مداح اهل بیت(ع) بودن کافی نیست.

به گزارش جلفابازار  حبیب طاهری ظهر امروز شنبه، در جلسه آزمون ورودی دوره آموزش مداحی گفت: احترام مداحان از ائمه اطهار(ع) است و مداح باید این تقدس را حفظ کند و در وضعیت فعلی مداحی در قشر جوان بسیار پسندیده نیست ولی وضعیت این قشر در استان آذربایجان‌شرقی نسبت به استان‌های دیگر قابل قبول بوده ولی در کل باید بازنگری صورت گیرد.

طاهری توجه به اخلاق و معنویات را از الزامات مداحی برشمرده و خاطرنشان کرد: تأثیر مداحان در جامعه بسیار بالاست و باید آنان در رعایت اصول اخلاقی در جامعه پیشرو باشند و هر گونه انحراف و بداخلاقی از این قشر مردود است و ما امروز نیازمند مداح در تراز انقلاب اسلامی هستیم.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تبریز با اشاره به سرفصل‌های این دوره آموزشی گفت: مقتل خوانی، آسیب شناسی فرهنگ عزاداری، ادبیات آیینی و تاریخ تشیع از جمله سرفصل‌های این دوره آموزشی است.

وی افزود: امروز یکی از دست‌آویزهای جریان تکفیری بهانه‌هایی است که بعضی از مداحان ناآگاه با توهین به مقدسات به دست دشمنان می‌دهند.

طاهری با اشاره به دیدار سالانه مقام معظم رهبری با مداحان افزود: بهترین منبع برای یک مداح انقلابی فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با این قشر است که همه ساله در میلاد حضرت زهرای اطهر(س) برگزار می‌شود.

صادق کمالی، رییس کانون مداحان استان نیز در آیین گشایش دوره آموزشی مداحی استان گفت: این دوره آموزشی که با حضور ۲۰۰ نفر علاقمند و با هدف ارزیابی از بینش و دانش این عزیزان برگزار می‌شود اولین دوره در سال جاری می‌باشد.

رییس کانون مداحان افزود: بعد از تدریس و اجدین شرایط فراخوان خواهند شد و در کلاس‌های آموزشی شرکت خواهند کرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.