:Velayeti
Suriye’nin 5 yıllık direnişini düşmanlar hayal edemiyordu

:Velayeti

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin Başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, düşmanların Suriye’nin 5 yıllık direnişini hayal etmediklerini ve Suriye halkının bu kadar direnebileceğini düşünmediklerin söyledi.

Suriye Dışişleri Bakanı Velid El Muallim ile görüşen Velayeti, iki ülke yetkililerinin planlaması ile ili ülke ilişkilerinin çeşitli alanlarda gelişmesi temennisinde bulundu.

Düşmanların Suriye’yi Libya’ya çevirmeye çalıştıklarını ifade eden Velayeti, direniş ekseninin buna izin vermeyeceğini ve onların Suriye ve bölge ile ilgili planları ve komplolarının başarılı olmayacağını ifade etti.

Muallim de İran’a direniş eksenine verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, İran düşmanlarının geçen yıllarda savaş ve sınırlamalarla İran’ın güçsüzleşmesine çalıştıklarını fakat İran’ın gücünün her gün arttığını ifade etti.

Muallim, bölgesel ve uluslararası alanda hassas şartların olduğunu ifade ederek, ‘’Bu şartlarda askeri alan haricinde siyasi ve ekonomik alanda da çalışmalıyız ve bu alanda Suriye dostlarının etkili olabilirler’’ dedi.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.