رهبر انقلاب:
برنامه‌ها را بر عقل و منطق،عزم و اقتدار و قانونگرايي و عطوفت استوار كنيد

رهبر انقلاب:

به گزارش جلفابازار مهمترین محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان ناجا به شرح ذیل صورت گرفت:

برنامه‌ها را بر «عقل و منطق»، «عزم و اقتدار» و «قانونگرایی و عطوفت» استوار کنید تا تصویری کاملاً مطلوب از ناجا در ذهن مردم قدرشناس ترسیم شود.

در خصوص سفرهای نوروزی اگرچه آمار تلفات تصادف های جاده ای کاهش یافته است اما آمار تلفات همچنان بالاست و نیروی انتظامی و دستگاههای مسئول باید تلاش کنند، این آمار به‌‎طور مستمر کاهش یابد.

موضوع امنیت بسیار مهم و در درجه اول اولویت است؛ بدون امنیت، زندگی روزمره مردم و فعالیتهای علمی، دانشگاهی، اقتصادی و اداره کشور امکان پذیر نیست؛اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی و شکل گیری شجره طیبه اقتصاد درون زا نیز نیازمند امنیت است.

بررسی ریشه های ناامنی توسط نیروی انتظامی و دستگاههای مسئول حائز اهمیت است؛ همه دستگاهها به نیروی انتظامی کمک کنند؛سلامت، دقت و احساس انگیزه بالا در فرماندهان رده بالای نیروی انتظامی و رفتارِ انصافاً پدرانه وزیر محترم کشور با نیروی انتظامی، فرصت های مغتنمی است که باید بیش از پیش از آنها برای رسیدن به اهداف مورد نظر استفاده کرد.

سلامت این نیرو بسیار مهم است؛«سلامت فکر، عمل و اخلاق در نیروی انتظامی»، ضمن جلب پشتیبانی مردم، ارتباط نیرو با قشرهای مختلف مردم را صمیمانه خواهد کرد.

لازمه سلامت نیروی انتظامی «وجود نظارت دقیق، همه جانبه و دائمی» است.

نیروی انتظامی در چند ماه اخیر چند کار مهم را انجام داد که از آن جمله امنیت مراسم دهه‌ فجر، امنیت انتخابات و عید نوروز بوده است.

موضوع «امنیت اخلاقی» و دغدغه های مردم در این زمینه، از موضوعات مهمی است که باید مورد توجه نیروی انتظامی قرار گیرد؛اعتیاد، شرارتها، و هنجارشکنی ها، موجب تهدید امنیت جسمی، جانی و اخلاقی جامعه می شوند، بنابراین باید با استفاده از دیدگاههای کارشناسانه انسانهای متفکر و صاحب نظر به‌خصوص در درون نیروی انتظامی، برای مقابله با این مسائل، برنامه ریزی دقیق کرد.

در موضوعات مربوط به امنیت اخلاقی، بعد از برنامه ریزی دقیق، مستحکم، عقلانی و صحیح، دیگر نباید به مخالفت برخی افراد یا فضاسازی های رسانه ای توجه شود بلکه باید با توکل بر خدا کار را پیش برد.

شکل گیری یک تصویر کاملاً مطلوب از نیروی انتظامی در ذهن مردم ضروری است؛ باید تصویر یک «یار مهربان و مقتدر» از نیروی انتظامی، در ذهن مردم ترسیم شود.

«اقتدار و قاطعیت بدون بی رحمی»، «سلامت درونی»، «حضور بهنگام و سریع»، «عطوفت و کمک به مردم»، و «قانون گرایی» عواملی هستند که موجب ارائه تصویری مثبت از نیروی انتظامی خواهد شد.تحقق این موارد زمینه ساز پیشرفت نیروی انتظامی و سهیم شدن این نیرو در پیشرفت عمومی کشور است.

روند پیشرفتهای کشور با وجود تلاشهای ۳۷ ساله دشمنان، «خوب» و «مداوم» است؛ نظام اسلامی به پشتوانه ملت، بینی دشمنان را به خاک مالیده است و سعی دشمنان برای ایجاد ناامیدی، بدبینی و اختلاف در کشور نیز در عصبانیت آنها از پیشرفتهای ایران، ریشه دارد.

ایجاد دو جریانی، دو فرقه ای و دو قطبی از ضربه های مهلکی است که دشمن به‌دنبال آن است.

برای تحلیل کلی اوضاع ایران، باید حرکت عمومی را مورد توجه قرار داد که به فضل الهی، این حرکت و نگاه غالب، بسیار خوب است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.