فرماندار مرند:
هیات نظارت واجرایی، انتخابات حوزه مرند و جلفا را تایید کرد

فرماندار مرند:

تقی کرمی گفت :هیات نظارت واجرایی شهرستان مرند با تائید صحت انتخابات حوزه مرند و جلفا مراتب را جهت اعلام نظر نهایی به وزارت کشور و شورای نگهبان منعکس کرده است.

به گزارش روز دوشنبه جلفابازار به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند ، تقی کرمی فرماندار مرند با اشاره به اختلاف خطا دریکی از صندوق های رای این حوزه در نتیجه بازشماری انجام شده، اظهارکرد: عمده اختلاف به وجود آمده در یکی از صندوقهای رای ، اختلاف سهوی در هنگام بسته بندی آرا بوده است.

وی خاطرنشان کرد: حسب تصمیم مشترک هیات اجرایی و نظارت و موافقت هیات نظارت استان جهت رسیدگی به شکایت یکی از نامزدهای انتخاباتی ، تعدادی از صندوق های شهرستان در دو مرحله، در مرحله اول تعداد ۳۸ صندوق و در مرحله دوم تعداد ۵ صندوق، بازشماری شد.
رئیس حوزه انتخابیه مرند و جلفا در ادامه با اعلام اینکه در مجموع دو مرحله ۱۷/۴ درصد صندوق های حوزه انتخابیه مرند و جلفا بازشماری شده است، گفت: نتایج بازشماری مبین این موضوع است که هیچ تغییری در جایگاه نفر اول و دوم این حوزه به وجود نیامده و تنها فاصه آرای موجود از ۶۹۰ رای به ۴۶۹ رای کاهش یافته است .
در دومین مرحله انتخابات مجلس دهم از حوزه انتخابیه مرند و جلفا محمد حسن نژاد ۶۰ هزار و ۵۵ رای و کریم شافعی ۵۹ هزار و ۳۶۵ رای داشت .
حوزه انتخابیه مرند و جلفا با حدود ۳۵۰ هزار نفر جمعیت یک نماینده در خانه ملت دارد.
انتخابات مجلس دهم در ۶ حوزه انتخابیه آذربایجان شرقی همزمان با سراسر کشور در ۱۰ اردیبهشت سال جاری برگزار شد .

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.