فرماندار تبریز:
بازشماري صندوق هاي راي بيشتر در تبریز انجام مي شود

فرماندار تبریز:

فرماندار تبریز با اشاره به پایان یافتن مدت زمان رسیدگی به شکایات داوطلبان معترض انتخابات مجلس دهم گفت:در راستای اطمینان بخشی به مردم صندوق های رای دیگری بازشماری می شوند.

به گزارش جلفابازار رحیم شهرتی فر در گفتگو با ایرنا افزود: با مشارکت هیات های نظارت و اجرایی ۱۵ صندوق رای در حوزه انتخابیه شهرستان تبریز بازشماری شد و نتایجه به دست آمده هیچ مغایرتی با نتیجه اعلام شده نداشت.
وی اظهار داشت: این وضعیت در قالب صورت جلسه ای به هیات نظارت آذربایجان شرقی منعکس شد.
وی در ارتباط با احتمال بازشماری صندوق های بیشتر گفت: بر اساس ابلاغ شورای نگهبان، بازرسانی از هیات نظارت مرکزی (تهران) برای بازشماری تعداد دیگری از صندوق های اخذ رای در حوزه انتخابیه شهرستان تبریز مامور شده اند.
فرماندار تبریز ادامه داد: کار بازشماری صندوق های بیشتر با حضور هیات های اجرایی و نظارت حوزه انتخابیه آغاز شده است و بازشماری تا سقف ۱۵ درصد از مجموع صندوق ها مجاز است.
وی اضافه کرد: مسئولیت صحت بررسی ها بر عهده شورای نگهبان است و نمایندگان نامزدها نیز با دعوت فرمانداری تبریز در فرآینده بازشماری حضور دارند.
در مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر از مجموع ۳۱۳ هزار و ۶۴۳ رای صحیح، به ترتیب زهرا ساعی با ۱۳۴ هزار و ۱۳۱ رای، محمدحسین فرهنگی با ۱۱۶ هزار و ۷۳۸ رای، شهاب‌الدین بی‌مقدار با ۱۱۲ هزار و ۳۴۵ رای و علیرضا منادی سفیدان با ۱۰۹ هزار و ۱۴۹ رای به عنوان نمایندگان این حوزه به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.
در این حوزه انتخابیه محمداسماعیل سعیدی با ۱۰۹ هزار و ۴۲ رای در ردیف پنجم قرار گرفت و از راهیابی به مجلس دهم باز ماند.
در دور نخست انتخابات مجلس دهم نیز در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر مسعود پزشکیان و احمد علیرضا بیگی به مجلس شورای اسلامی راه یافته بودند.
آذربایجان شرقی با سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۱۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که ۶ کرسی آن به حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر اختصاص دارد

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.