همایش ملی و سبک زندگی شهدا:
انتقال فرهنگ شهدا به نسل جوان همکاری همه دستگاه ها را می طلبد

 دبیر اجرایی همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا بر لزوم همکاری و همراهی همه دستگاه ها و جریانات کشور در ترویج فرهنگ شهدا بویژه برای کودکان و نوجوانان تاکید کرد.

به گزارش جلفابازار  قدیر فرامرزی ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در ترویج فرهنگ شهدا همه دستگاه ها و جریانات کشور باید مشارکت فعال داشته باشند چرا که این گنجینه ها  مختص به یک زمان یا جریان خاص کشور نیستند.

وی افزود: فلسفه برگزاری این همایش ملی که در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در رابطه با سبک زندگی اسلامی و ایرانی طراحی شده، اقدام عملی برای بازشناسی این روش زندگی است زیرا سبک زندگی شهدا تجلی سبک زندگی اسلامی و ایرانی است که می تواند مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه ی امروز ما را رفع کرده و دغدغه های نسل حاضر را رفع کند.

دبیر اجرایی همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا ادامه داد: در جریان برگزاری این همایش نکات مورد غفلت واقع شده ی سبک زندگی شهدا شناسایی شد و موجب گردید تا ضعف های فرهنگی خود ما نیز برجسته شود و بتوانیم در برنامه های آتی آنها را مورد دقت و توجه قرار داده و اقداماتی برای آنها در نظر بگیریم.

وی با اشاره به استقبال دانشگاهیان برای بررسی فرهنگ شهدا گفت: به اذعان خود این عزیزان این همایش ویژگی های جدیدی دارد که پیش از این در همایش های مشابه وجود نداشت و پس از این همایش باید محتوای تولید شده به شکل آثار فرهنگی و قابل رقابت با تالیفات منتشر شده در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت ارائه شود.

فرامرزی مهمترین گام پس از اجرای این همایش ملی را تولید آثار فرهنگی متناسب با گروه سنی کودکان و نوجوانان در حوزه ایثار و شهادت برای نشر فرهنگ و سبک زندگی شهدا در بین آنها عنوان کرد و گفت: انتقال فرهنگ و سبک زندگی این عزیزان به نسل آینده از ضروریات امروز کاری ماست و باید بکوشیم تا با استفاده از صاحب نظران، اندیشمندان، صاحبان فکر و فرهنگ آثار تاثیر گذار و متناسبی در رابطه با این قشر تولید کنیم.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی با تاکید بر این که رمز موفقیت جامعه ما به ویژه مدیران و مسئولان در سبک زندگی شهدا نهفته است ابراز داشت: صحبت های کلیشه ای و تکراری ما بدون عمل به محتوای این صحبت ها هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت و ما نیز برای ادامه راه انقلاب و شهدا و امام شهدا باید سخنانمان را با عمل آکنده کنیم.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص نحوه پیاده سازی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: قصد ما این است که فضایی پر شور و نشاط با تاسی از زندگی شهدا در بین مردم تببین کنیم که در آن اقتصاد، فرهنگ، تفریح و خانواده در عالی ترین سطح خود نمود پیدا کند و ثابت کنیم که می توان بار دیگر شاهد رشد آوینی ها، باکری ها، باقری ها، فهمیده ها و دیگر شهدای عزیزمان باشیم که البته اتفاقات اخیر منطقه غرب آسیا و حضور جوانان ما در جبهه مقاومت مهر تاییدی بر این روش زندگی شد.

فرامرزی افزود: جوانان ما ثابت کردند که فرهنگ و سبک زندگی شهدا مورد استقبال آنهاست و اکنون حضور همین جوانان در جبهه مقاومت علی رغم دلبستگی های دنیوی نظیر همسر و فرزند نمی تواند مانع از رسیدن آنها به مقام قرب الهی و کسب توفیق خدمت به امت اسلامی شود.

دبیر اجرایی همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا در پایان با بیان اینکه نخستین همایش ما به طور قطع می تواند نقایصی داشته باشد گفت: خوشبختانه با دائمی شدن دبیرخانه این همایش و ادامه دار بودن آن در سال های آتی امیدواریم شاهد حضور اهالی فرهنگ و هنر و استادان و دانشجویان بیشتری برای مشارکت در برگزاری این رویداد ملی باشیم.

گفتنی است همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا اول خرداد سال جاری در محل تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار می شود.تبریز – دبیر اجرایی همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا بر لزوم همکاری و همراهی همه دستگاه ها و جریانات کشور در ترویج فرهنگ شهدا بویژه برای کودکان و نوجوانان تاکید کرد.

 

دبیر اجرایی همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا در پایان با بیان اینکه نخستین همایش ما به طور قطع می تواند نقایصی داشته باشد گفت: خوشبختانه با دائمی شدن دبیرخانه این همایش و ادامه دار بودن آن در سال های آتی امیدواریم شاهد حضور اهالی فرهنگ و هنر و استادان و دانشجویان بیشتری برای مشارکت در برگزاری این رویداد ملی باشیم.

گفتنی است همایش ملی فرهنگ و سبک زندگی شهدا اول خرداد سال جاری در محل تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار می شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.