محمود واعظی:
ایران می تواند سهم 4.5 میلیاردی ترکیه در اقتصاد روسیه را به دست بگیرد

محمود واعظی:

به گزارش جلفابازار به نقل از محمود واعظی شنبه شب در جمع صنعتگران و صاحبان صنایع استان آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: روسیه به دلیل مشکلات سیاسی با ترکیه حجم تجارت خود را با این کشور کاهش داده و نسبت به افزایش روابط تجاری با جمهوری اسلامی ابراز تمایل کرده است .
وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید اعتقاد دارد، دولت نباید تصدی گری کند، گفت: این بخش خصوصی هست که می‌تواند اقتصاد کشور را شکوفا کند و ما به این سیاست وفادار بوده و برای اجرای آن جدیت داریم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه با از میان برداشته شدن تحریم‌ها فرصت‌های بسیار خوب و طلایی در داخل و خارج از کشور برای تجار فراهم شده است، اظهار کرد: در گذشته تحریم‌ها قدرت رقابت را از تجار ما گرفته بود اما امروز با رهنمودهای رهبری، مقاومت مردم و زحمت تیم مذاکره کننده شاهد باز شدن بند تحریم از دست و پای اقتصاد کشور هستیم.
وی با بیان اینکه هر چه جلوتر می‌رویم فضای بین المللی برای ما بازتر می‌شود ، اظهارامیدواری کرد: استان آذربایجان شرقی بعد از برجام و برداشته شدن تحریم‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن در عرصه اقتصاد و تجارت داشته باشد.
واعظی با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات مسئولیت کمیسیون مشترک با روسیه، ترکیه و جمهوری آذربایجان را بر عهده دارد، گفت: این سه کشور علاقه دارند تا ارتباطات نزدیکی با استان آذربایجان‌شرقی برقرار کنند و باید از این فرصت استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی به عنوان استان الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور انتخاب شده است ، گفت: مردم این استان در سال‌های اخیر همواره افرادی را برای مجلس شورای اسلامی انتخاب کرده‌اند که هم برای استان و هم برای حل مشکلات کشور تلاش کردند و دنبال دعواهای بی فایده نبودند.
واعظی با بیان اینکه دولت حساب ویژه‌ای برای استان آذربایجان‌شرقی باز کرده است، افزود: مسوولان استان نیز بسیار مجرب و توانا هستند بنابراین امیدواریم نقش مهی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا کنند.
امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تبریز ۶۲۰ روستای آذربایجان شرقی به اینترنت پرسرعت متصل شدند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.