استاندار آذربایجان شرقی:
تقویت زیرساخت‌های ارتباطی گام اول توسعه آذربایجان شرقی است

استاندار آذربایجان شرقی:

به گزارش جلفابازار اسماعیل جبارزاده شامگاه شنبه در آیین افتتاح پروژه‌های ارتباطی و مخابراتی استان با قدردانی از تلاش های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این حوزه و همچنین توسعه تجارت خارجی کشور به ویژه آذربایجان شرقی به جهت مسوولیتی که در کمیسیون های مشترک ایران با جمهوری آذربایجان ، ترکیه و روسیه دارد ، گفت: عملکرد وزارت ارتباطات در استان برای مقایسه عملکرد دولت تدبیر و امید با گذشته کافی است.
وی به حجم سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این بخش اشاره کرد و گفت: بودجه عمرانی استان در سال ۹۴ در مجموع ۳۰۰ میلیارد تومان بود، در صورتی که شرکت مخابرات در این مدت به تنهایی ۲۹۰ میلیارد تومان یعنی به اندازه بودجه عمرانی استان سرمایه‌گذاری کرده است که به طور قطع با احتساب سرمایه گذاری سایر شرکت‌های مخابراتی رقم بزرگتری را شامل می‌شود.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این که ایجاد اشتغال جزو دغدغه‌های دولتمردان است، افزود: حوزه آی‌تی و مخابرات زمینه بسیار خوبی برای تولید ثروت و ایجاد اشتغال به شمار می‌رود.
وی با اشاره به وجود ۱۲۰ هزار واحد صنفی تک‌کارفرما در استان، گفت: چنانچه هر واحد صنفی یک شاگرد برای خود استخدام کند ، تعداد زیادی شغل با کمترین ‌هزینه ایجاد می‌شود.
جبارزاده اضافه کرد: وجود این تعداد واحد صنفی فرصتی برای فارغ‌التحصیلان آی‌تی است که می‌توانند با آموزش مباحث فناوری به کارفرمایان این واحدها، زمینه دیگری برای اشتغال فراهم کنند.
امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تبریز طرح های ارتباطی و مخابراتی استان بهره برداری شد.
راه اندازی اینترنت پرسرعت ۶۲۰ روستای استان از جمله این طرح ها بود .

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.