قائم مقام مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس:
ساحل سازی در محوطه پل های خداآفرین در کمیته رودخانه های مرزی به تصویب رسید

قائم مقام مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس:

به گزارش  خبرنگار جلفابازار، جعفر ملکی با اعلام این خبر گفت :ساحل سازی و احداث پارک در محوطه پل های تاریخی خداآفرین پس از یک سال پیگیری در کمیته رودخانه های مرزی کشور به تصویب رسید.
وی با اشاره به اینکه هرگونه عملیات عمرانی در مرزهای کشور منوط به موافقت کمیته رودخانه های مرزی کشور است، افزود : اعضا کمیته رودخانه های مرزی متشکل از نمایندگان پنج وزارتخانه و ستاد مشترک نیروهای مسلح با سفر به خداآفرین و بازدید از محل، این ساحل سازی و احداث پارک در فضایی به مساحت یک هکتار را ما بین پل سالم و پل شکسته به تصویب رساندند.
ملکی گفت : ساختمان قدیمی و سنگی کنار پل سالم خداآفرین نیز با همان بافت تاریخی مرمت می شود و به عنوان کافی شاپ مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی افزود : طرح مطالعاتی احداث این پارک در سال گذشته به اتمام رسیده است و ساحل سازی این فضا با حدود پنج میلیارد ریال اعتبار بزودی آغاز می شود.

وی به ترمیم این پل های تاریخی از سوی سازمان آب اشاره کرد و گفت : پل سالم دارای ۱۵ طاق جناقی و هلالی نامنظم است که چهار دهنه آن از هر دو سمت ایران و کشور همسایه تخریب شده است.
پل های تاریخی خداآفرین قدمت به درازای تاریخ ایران زمین دارند و از جمله ارزشمند ترین آثار تاریخی به ثبت رسیده در شمال غرب کشور به شمار می روند. این پل های تاریخی در روزگار قدیم به عنوان گلوگاهی برای داد و ستدهای جاده ابریشم مورد بهره برداری قرار گرفته است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.