فرماندار شهرستان اهر:
لزوم توسعه کتابخانه های عمومی شهرستان اهر

فرماندار شهرستان اهر:

اهر – فرماندار شهرستان اهر توسعه کتابخانه های عمومی شهرستان اهر را لازم و ضروری دانست.

به گزارش جلفابازار ، سید محمد عابدی ظهر امروز دوشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان اهر، گفت: فضاهای موجود کتابخانه های عمومی شهرستان اهر جوابگوی نگهداری کتب جدیدی که تهیه می شود نیست و به جای قفسه ها در زمین است.

وی، افزود: اعتبارات اختصاص یافته به کارهای عمومی و توسعه کتابخانه های عمومی شهرستان اهر ۱۲۰ میلیون ریال است که متأسفانه برای کارهای عمرانی، تجهیز و توسعه کتابخانه ها کافی نیست که لازم است در این اعتبارات بیشتری اختصاص یابد.

فرماندار شهرستان اهر، همچنین از برنامه ریزی جهت پرداخت به موقع نیم درصد بودجه شهرداری اهر به کتابخانه های عمومی شهرستان اهر خبر داد و افزود: با توجه به اختصاص نیم درصد بودجه شهرداری به کتابخانه های عمومی شهرستان اهر، متأسفانه در سال گذشته به علت مشکلات مالی که شهرداری گریبان گیر آن بود، این نیم درصد که بیش از یک میلیاردریال است به موقع پرداخت نشد، از طریق خزانه مستقیماً به حساب نهاد کتابخانه های عمومی کشور واریز شده است که امسال تلاش خواهیم کرد این نیم درصد به موقع به حساب کتابخانه های عمومی شهرستان اهر واریز شود تا در جهت توسعه و عمران و یا احداث کتابخانه جدید شهرستان اهر استفاده شود.

وی، از خیران نیز خواست در جهت توسعه و یا احداث کتابخانه جدید در شهرستان اهر مسئولان را همراهی کنند تا مشکل فضا و جا برای نگهداری کتب و استفاده مراجعه کنندگان حل شود.

فرماندار شهرستان اهر، همچنین خواستار برنامه ریزی های لازم جهت همگانی و فرهنگ سازی کردن مطالعه در خانواده ها و مکان های عمومی و بخصوص در بین نسل جوان با اجرای برنامه های متنوع از جمله نشست های کتابخوان و مسابقات کتابخوانی شد.

عابدی، همچنین خواستار عملیاتی کردن مصوبات جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان اهر از سوی یکایک اعضای حاضر شد.

در این جلسه  جعفر شجاعی (سرپرست مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اهر)، نیز از برنامه ریزی برای ساماندهی کتابخانه های مدارس شهرستان اهر با همکاری سپاه ناحیه اهر در فصل تابستان خبر داد.

در این جلسه حجت الاسلام محمدعلی حقی امین (سرپرست رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اهر)، نیز خواستار برگزاری مسابقات کتابخوانی در مناسبت های مختلف مذهبی و ملی در راستای گسترش فرهنگ مطالعه در بین اقشار مختلف شد.

در این جلسه محمد رحمانی (رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اهر) نیز خواستار توجه ویژه فرماندار و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان اهر در جهت حل مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان اهر شد

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.