مدرک استادی هنرمند تبریزی در 2 رشته خط ، برای نخستین بار در کشور

روحی که پیشتر درجه استادی را در رشته شکسته نستعلیق از انجمن خوشنویسان ایران دریافت کرده بود هفته گذشته نیز موفق به اخذ رتبه استادی در رشته نستعلیق و نخستین خوشنویس دارای مرتبه استادی این دو رشته در کشور محسوب شد.

به گزارش جلفابازار ،شورای ارزشیابی هنری انجمن خوشنویسان ایران در پنجمین دوره از ارزیابی پرونده های استادی خوشویسی ۲۹ هنرمند را در کل کشور به عنوان استاد نستعلیق معرفی کرد که شهرام روحی یکی از آنهاست.

وی که عنوان جوان نمونه کشوری را هم به یدک می کشد، تاکنون در بیش از ۶۰ جشنواره و مسابقه خوشنویسی کشوری موفق به کسب عناوین برتر شده است.

شهرام روحی همچنین رتبه های برتر را در دو دوره دوسالانه خوشنویسی ایران و نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ، جشنواره طریق جاوید، چندین دوره جشنواره رضوی ، جشنواره وقف  را در کارنامه هنری خود دارد

روحی در بیش از ۱۲۰ نمایشگاه خوشنویسی در سطح کشوری و بین المللی نیز شرکت داشته و از حضور اساتیدی مانند حسن عزتی، هادی ذوالریاستین، علیرضا کدخدایی و صداقت جباری بهره برده است.

وی دارای مدرک مهندسی رایانه بوده و هم اکنون به عنوان مهندس فنی در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی فعالیت دارد.

بنا به اعلام انجمن خوشنویسان تاکنون ۲۲۰ خوشنویس در کشور در نستعلیق و ۴۰ نفر در شکسته نستعلیق موفق به دریافت درجه استادی شده اند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.