استاندار آذربایجان شرقی:
استاندار آذربایجان شرقی توزیع عادلانه تسهیلات بانکی را خواستار شد

استاندار آذربایجان شرقی:

به گزارش جلفابازار به نقل از روابط عمومی استانداری، اسماعیل جبارزاده در همایش تبیین برنامه‌های ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهارکرد: تسهیلات بانکی باید بر اساس شاخص‌ها در اختیار استان‌ها قرار گیرد و تصمیم توزیع تسهیلات بر عهده کارگروه‌های استانی باشد تا تسهیلات اعطایی دولت در اختیار صاحبان صنایعی قرار گیرد که نیازمند این تسهیلات به عنوان سرمایه در گردش هستند.
وی با تاکید بر پرهیز از بخشی‌نگری‎‎، گفت: اگر بنا باشد هر دستگاه بر اساس سیاست‌های خود عمل کند مشکلات حل نخواهد شد.
جبارزاده اظهارکرد: امروز نیازمند تفکر تیمی و کار گروهی هستیم و همه دستگاه‌ها باید خود را مکلف به اجرای سیاست‌های ابلاغی دولت بدانند، زیرا که با هم‌افزایی دستگاه‌های دولتی و همه سازمان‌ها و نهادها می‌توان به حل معضلات اقتصادی امیدوار بود.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه افزایش اختیارات مسوولان استانی را از لازمه‌های تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در استان‌ها دانست و گفت: از وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ملی انتظار داریم اختیارات خود را به مدیران استانی تفویض کنند و معتقدیم که این روش جوابگو خواهد بود.
وی همچنین بر توسعه روابط اقتصادی و تجاری استان‌ها با کشورهای همسایه تاکید کرد و خواستار تفویض اختیارات وزارتخانه‌ها در امر صادرات به استان‌ها شد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به برنامه‌های این استان برای ایجاد اشتغال در سال جاری، از طرح استاد شاگردی به عنوان یکی از راهکارهای موثر در این زمینه نام برد و گفت: بنا داریم در سال جاری با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط این طرح را در استان اجرایی کنیم که می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکل بیکاری جوانانی که تحصیلات عالی ندارند را حل کند.
این همایش با حضور استانداران ،‌جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، روسای سازمان های صنعت،معدن وتجارت استانها ،‌نمایندگان دستگاه های مرتبط و اعضای کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید استان های سراسر کشور به منظور هماهنگی و سرعت بخشیدن به اجرای برنامه هی ابلاغی موضوع بندهای (۱)،‌(۳)و (۶) تصویب نامه شماره ۱۲۸۶۸ مورخ ۶/۲/۱۳۹۵ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی روز دوشنبه ،‌بیست و هفتم اردیبهشت ماه سالجاری در سالن خلیج فارس واقع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.