فرماندار تبریز:
نتیجه بازشماری 15 درصد از صندوق های اخذ دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه به فرمانداری اعلام نشده است.

فرماندار تبریز:

به گزارش جلفابازار ،رحیم شهرتی فر روز چهارشنبه با اشاره به انتشار اخباری درباره نتیجه بازشماری صندوق های اخذ رای در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر در رسانه های محلی اظهار داشت: من موضوع را از آقای اسدی، رئیس هیات نظارت آذربایجان شرقی نیز پرسیدم و وی اعلام کرد که هنوز به ما نیز چیزی نگفته اند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا امروز مشخص شدن نتیجه بازشماری تعدادی از صندوق های رای انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر محتمل است، پاسخ داد: شورای محترم نگهبان امروز جلسه دارد و اگر در این جلسه انتخابات تبریز نیز بررسی شود، اعلام نتیجه قطعی بازشماری صندوق های رای ممکن است.
فرماندار تبریز تاکید کرد: ما منتظر اعلام رسمی و قطعی نتیجه بازشماری صندوق های اخذ رای در این حوزه انتخابیه از سوی شورای محترم نگهبان هستیم.
دهمین دوره انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر با راهیابی دو نماینده در دوره نخست به خانه ملت همراه بود و هشت نفر نیز به دور دوم انتخابات راه یافتند.
در دور دوم انتخابات مجلس دهم در این حوزه انتخابیه زهرا ساعی، محمدحسین فرهنگی و شهاب الدین بی مقدار به خانه ملت راه یافتند؛ در این دوره علیرضا منادی با ۱۰۷ رای اختلاف نسبت به محمداسماعیل سعیدی به عنوان نفر چهارم حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر راهی مجلس شد که همین امر اعتراض سعیدی به نتیجه انتخابات و بازشماری تعدادی از صندوق های رای را به دنبال داشت.
بر این اساس ابتدا ۱۵صندوق رای بازشماری و سپس برای بازشماری ۱۵ درصد صندوق های رای تصمیم گرفته شد.
حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر با بیش از دو میلیون نفر جمعیت شش کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.