استاندار آذربایجان شرقی:
مخالفان برجام سه ماه سکوت پیشه کنند تا دولت مسیر خود را در شرایط پسا برجام پی ریزی کند تا مردم شاهد تاثیر این توافق بین الملی باشند.

استاندار آذربایجان شرقی:

به گزارش جلفابازار ، اسماعیل جبارزاده شامگاه شنبه در آیین تجلیل از رضا رحمانی، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: مخالفان سه ماه بر طبل بی تاثیری برجام کوبیدند اما آنان باید به خاطر ملت و کشور باید صبر کنند.
وی گفت: این توافق بین المللی به ملت تعلق دارد و نباید به خاطر منافع سیاسی به آن پشت پا زد و در حقیقت مخالفت با برجام مخالفت با آینده کشور است.
وی اظهار کرد: در دوران تحریم بخش خصوصی علاوه بر وجود تورم و مشکلات عدیده برای دیدار با شرکای تجاری خود با مشکل مواجه بود و گاهی در کشورهای همسایه به دیدار آنان می رفتند و نمی توانستند میزبان شرکای تجاری خود باشند.
وی افزود: این توافق ارتباط با دنیا را برای فعالان اقتصادی بخش خصوصی فراهم کرده و در سال گذشته آذربایجان شرقی میزبان ۸۴ هیات تجاری از اقصی نقاط جهان بوده است.
وی گفت: امسال برای پذیرش هیات های تجاری شرایطی اتخاذ کرده ایم و تنها هیات هایی را پذیرش می کنیم که قصد سرمایه گذاری در ایران را داشته باشند.

*** فرهنگ تجلیل از نمایندگان مجلس نهادینه شود
استاندار آذربایجان شرقی گفت: نمایندگان از چهره های مظلوم نظام هستند و فرهنگ تجلیل از آنان باید در سطح جامعه نهادینه شود.
اسماعیل جبارزاده شامگاه شنبه در آیین تجلیل از رضا رحمانی، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: یک داوطلب مجلس شورای اسلامی تمام کارهای تشکیلاتی را در غیاب احزاب متحمل شده و پس از پایان دوره نمایندگی نیز به باد فراموشی سپرده می شوند.
وی به زحمت های رضا رحمانی در عرصه صنعت کشور اشاره کرد و گفت: آیین تجلیل از نمایندگان مجلس نهم و منتخبان مجلس دهم در سطح آذربایجان شرقی به زودی برگزار می شود.
وی افزود: در دستگاه های اجرایی نیروسازی نمی شود اما یک دوره نمایندگی در مجلس شورای اسلامی با ۲۰ سال سابقه اجرایی برابری می کند.
وی گفت: همه نمایندگان مجلس نهم در آذربایجان شرقی که در انتخابات ثبت نام نکردند یا موفق به راه یابی به مجلس دهم نشدند در سطح این استان به کار گرفته می شوند اما رضا رحمانی توانمندی بالاتر از استان دارد.
وی افزود: در این استان دیوارهای بلند بین بخش خصوصی و دولتی از بین رفته و هیچ یک از تولید کنندگان واقعی در بند نیستند.
وی گفت: این استان درسال جاری نیز از نظر تولید و صادرات و تعداد واحدهای صنعتی که به چرخه تولید باز می گردند، در سطح کشور نمونه خواهد بود.
وی افزود: تعداد واحدهای بحرانی این استان از حدود ۴۰ واحد تولیدی در اوایل آغاز به کار دولت تدبیر و امید به تعداد انگشت شمار کاهش یافته و این تعداد نیز نسخه عملیاتی داریم.
وی گفت: مشکلات واحدهای تولیدی این استان که در گذشته تسهیلات دریافت کرده اند و به دلیل تحریم ها به بحران خورده اند، باید مرتفع شود اما حساب واحدی که پول گرفته و در ساختمان سازی هزینه کرده اند از این مقوله جداست.
در این آیین که با حضور وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات، استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از صنعتگران در هتل پارس تبریز برگزار شد، رضا رحمانی مورد تجلیل قرار گرفت.
رضا رحمانی نماینده سه دوره مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بود و برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام نکرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.