نعمت‌زاده:
تدوین نقشه راه گسترش روابط صنعتی ایران و کرواسی

نعمت‌زاده:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نقشه راه دو ساله گسترش روابط صنعتی ایران و کرواسی تدوین می‌شود.

به گزارش جلفابازار ، محمدرضا نعمت‌زاده در دیدار با وزرای اقتصاد، کارآفرینی و صنایع دستی کشور کرواسی گفت: سیاست صنعتی ایران بر این است که با کشور کرواسی، سرمایه گذاری مشترک صنعتی داشته و به تولید مشترک چه در ایران و چه در کرواسی دست یابیم و مابقی محصولات خود را صادر نماییم که لازمه آن در ابتدا معرفی توانمندی‌های صنعتی و همکاری و آشنایی شرکتهای همتای دو کشور با یکدیگر است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در اکثر تولیدات صنعتی ایران دارای برند است، افزود: در رشته‌های صنعتی نظیر خودروسازی، قطعه‌سازی، صنایع غذایی، داروسازی، آرایشی و بهداشتی، پلاستیکی، تجهیزات و لوازم خانگی صنایع معدنی نظیر کاشی، سرامیک و سیمان، مخابرات، صنایع پتروشیمی تجارب خوبی داریم .

وی تصریح کرد: پیشنهاد من این است که قبل از تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی، نماینده‌ای از سوی جمهوری اسلامی ایران به کرواسی معرفی شود؛ همچنین می‌بایست نقشه راه حداقل دوساله‌ای برای گسترش روابط صنعتی و تجاری  بین ایران و کرواسی تدوین شود.

نعمت‌زاده با ابراز تاسف از اینکه به دلیل تحریم‌های گذشته، سطح همکاری ایران و کرواسی بسیار پایین است، گفت: امید دارم با رفع موانع بانکی و پیوستن ایران به سازمان جهانی تجارت، سطح روابط به ارتقاء مطلوبی برسد.

همچنین دار کوهرت، وزیر کارآفرینی و صنایع کوچک کشور کرواسی گفت: پیشنهاد دارم سالانه در دو نوبت کمیسیون مشترک اقتصادی بین ایران و کرواسی برپا شود همچنین همکاری بین شرکتهای بازرگانی  و کارگاه های صنایع کوچک و متوسط دو کشور ایجاد و گسترش یابد. این در حالی است که زمینه‌های همکاری صنعتی ما با ایران می‌تواند در رشته های صنعتی همانند صنایع غذایی، کشاورزی، الکترونیک، کشت محصولات کشاورزی و توریسم باشدوزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نقشه راه دو ساله گسترش روابط صنعتی ایران و کرواسی تدوین می‌شود.

 

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.