فرماندار شهرستان اهر:
ظرفیت های طبیعی و معدنی اهر بهترین فرصت برای سرمایه گذاری است

فرماندار شهرستان اهر:

فرماندار شهرستان اهر گفت: این شهرستان اهر با دارا بودن پتانسیل های طبیعی و معدنی بهترین فرصت برای سرمایه گذاری است.

به گزارش جلفابازار  سید محمد عابدی ظهر شنبه در جلسه شورای ادارای شهرستان اهر که همزمان با تجلیل از نخبگان جوان شهرستان اهر برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان اهر با معادن مختلف و همچنین با داشتن مناطق بکر گردشگری و آثار تاریخی، نه تنها در توسعه شهرستان اهر، بلکه در زمینه ایجاد اشتغال نیز نقش بسزایی خواهد داشت.

وی افزود: در راستای تسهیل در سرمایه گذاری در شهرستان اهر، زیرساخت های مورد نیاز نیز تأمین می شود و همچنین قرارگاه اقتصاد مقاومتی برای عملیاتی کردن شعار سال در شهرستان اهر تشکیل شده و دستگاه هایی که طرح ها و برنامه های در این زمینه دارند، انتظار داریم هر ماه گزارشی از روند کار ارایه دهند.

فرماندار اهر با بیان اینکه در این شهرستان بیش از چهار هزار نفر بیکار وجود دارد، گفت: برای ایجاد اشتغال این تعداد بیکار که جوان هستند، لازم است در کنار مسئولان، خود مردم و به خصوص سرمایه گذاران شهرستان اهر اعم از اینکه در خود شهرستان و یا سایر استان ها و یا حتی خارج از کشور ساکن هستند، با حضور در اهر اقدام به سرمایه گذاری کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در این جلسه از جوانان نخبه شهرستان اهر نیز تجلیل می شود خاطرنشان کرد برای اینکه  شاهد فعالیت بیشتر جوانان نخبه شهرستان اهر در عرصه های مختلف باشیم باید از لحاظ مادی و معنوی از آنها حمایت کنیم.

عابدی با اشاره به فرارسیدن ماه رمضان، خواستار برنامه ریزی اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اهر برای تأمین مایحتاج مردم در ایام ماه مبارک رمضان شد و از مسئولان ادارات، اعضای هیئت اجرایی و نظارت که در برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری همکاری داشتند، تقدیر و تشکر کرد.

بیکاری جوانان را یکی از دغدغه های مهم شهروندان اهر

امام جمعه شهرستان اهر نیز در این جلسه بیکاری جوانان را یکی از دغدغه های مهم شهروندان اهر اعلام کرد و خواستار حل معضل بیکاری با حمایت دولت و بسترسازی زمینه برای حضور سرمایه گذاران شد.

حجت الاسلام جواد حاجی زاده گفت: متأسفانه به علت بیکاری اکثر جوانان تمایلی به تشکیل خانواده ندارند که لازم است از پتانسیل های موجود در شهرستان اهر در راستای ایجاد اشتغال بهره برداری شود.

وی همچنین با بیان اینکه جوانان نخبه شهرستان اهر در عرصه های علمی و اقتصادی دارای طرح ها و ایده های مفیدی هستند خواستار تشکیل کارگروهی برای حمایت و عملیاتی کردن این طرح ها و ایده ها از سوی مسئولان شد.

گفتنی است در این جلسه ضمن تقدیر از جوانان نخبه شهرستان اهر در عرصه های علمی، هنری، فرهنگی، ورزشی و غیره، علیپور به عنوان رئیس پست بانک شهرستان اهر، حجت الاسلام حقی امین به عنوان رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اهر، حسین پور به عنوان رئیس اداره بیمه سلامت شهرستان اهر، اعیانی به عنوان شهردار اهر و شجاعی به عنوان مدیر آموزش و پرورش شهرستان اهر معرفی شدند و از خدمات شعبانی فر رئیس سابق پست بانک شهرستان اهر، حجت الاسلام حسینی رئیس سابق اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اهر، نادری فرد رئیس سابق اداره بیمه سلامت شهرستان اهر، فلاح شهردار سابق اهر و اسدی سرپرست شهرداری اهر و پورسلیمان مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان اهر قدردانی شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.