بازدید رئیس شورای بین‌المللی موزه ها از خزانه جواهرات ملی

رئیس شورای بین‌المللی موزه‌ها و رئیس جمهور کرواسی از خزانه جواهرات ملی بازدید کردند.

به گزارش جلفابازار ، «پروفسور هاینز» رئیس شورای بین المللی موزه ها به همراه  احمد محیط طباطبایی قائم مقام ایکوم ایران، به مناسبت روز جهانی موزه، از خزانه جواهرات ملی بازدید کرد.

رئیس شورای بین المللی موزه‌ها، خزانه جواهرات ملی را مجموعه ای زیبا با قابلیت جذب گردشگر خواند و اظهار امیدواری کرد با راه اندازی موزه خزانه جواهرات در فضایــی گستــــرده تر، امکان جذب بازدیدکنندگان بیشتری برای مجموعه فراهم شود و علاقه مندان بتوانند از زیبایی های آن بهره مند شوند.

روز ۲۹ اردیبهشت برابر ۱۸ مه توسط شورای بین‌المللی موز‌ه‌ها (ایکوم) که سازمان غیردولتی مربوط به امور کارگزاران حرفه‌ای موزه‌هاست، روز جهانی موزه نام گرفته است.

مقر ایکوم در پاریس است. این شورا با بیش از ۱۹۰۰۰ عضو دارای ۱۱۶ کمیته ملی از کشورهای مختلف و ۶ سازمان منطقه‌ای شامل آفریقا، آسیا و اقیانوس آرام، آمریکای لاتین و کارائیب، کشورهای عربی و اروپا فعالیت می کند. ایران نیز یکی از اعضای این شوراست.

همچنین خانم «کولیندا گرابار کیتاروویچ»، رئیس جمهور کرواسی و هیات همراه در سومین روز سفر خود به ایران از خزانه جواهرات ملی ایران بازدید کردند.

خانم کیتاروویچ در جریان این بازدید با اظهار شگفتی از جواهرات این گنجینه، خزانه جواهرات ایران را کم‌نظیر توصیف و بر دوستی مردم ایران و کرواسی تاکید کرد.

رئیس جمهور کرواسی عصر سه شنبه در صدر یک هیئت بزرگ تجاری برای دیدار با مقامات عالی‌رتبه کشورمان وارد تهران شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.