نوروزی شاد و سفری ایمن در انتظار مسافران نوروزی منطقه آزاد ارس

نوروزی شاد و سفری ایمن در انتظار مسافران نوروزی منطقه آزاد ارس

به گزارش جلفابازار  دبیر ستاد اجرایی خدمات تسهیلات سفر سازمان منطقه آزاد ارس در گفتگو با صدای ارس ،بخشی از اقدامت انجام گرفته و درحال انجام حوزه خدمات سفر منطقه آزاد ارس را تشریح کرد.

مهدی عباسی با اشاره برگزاری جلسات مکرر در مورد پذیرایی از مهمانان نوروزی و ابلاغیه ستاد تسهیلات خدمات سفرکشور، گفت:برنامه امسال منطقه آزاد ارس بر محور شعار”نوروزی شاد و سفری ایمن” اجرایی می شود.

وی افزود: ۱۲ کمیته در حوزه تسهیل خدمات سفر عضویت داشته و با انجام جلسات مکرر و با کار کارشناسی تصمیمات مناسبی در راستای ارائه خدمات برای گردشگرانی که از اقصی نقاط کشور این منطقه را به عنوان هدف گردشگری انتخاب کرده اند،گرفته شده است.

عباسی رویکرد جدید سازمان در کیفی سازی و برون سپاری برنامه ها را یاد آور و شد و گقت: بر همین اساس تعداد برنامه هایی که توسط سازمان اجرایی می شود به لحاظ عددی کاهش یافته لیکن تلاش سازمان برمحور کیفی سازی برنامه ها متمرکز شده است، ضمن اینکه با برون سپاری، بخشی از برنامه هایی که در سال های قبل سازمان متولی آن بوده است به بخش خصوصی واگذار گردیده است .

وی ارتقاء خدمات تسهیلات سفر در زون های سه گانه (جلفا- نوردوز- خداآفرین) و تلاش در جهت رفع نواقص و حل مشکلات گذشته را از محورهای دیگر تلاش ستاد برشمرد و خاطرنشان کرد:برهمین اساس در دهه فجر امسال با افتتاح سه مجموعه اقامتی با ظرفیت ۱۴۶ اتاق همراه دو باب رستوران ، و آماده سازی کمپ های اقامتی ، زائر سرا ها و تجهیز مدارس و سالن های ورزشی و استفاده از امکانات مردمی که در این خصوص اعلام آمادگی کرده اند ، ظرفیت شب اقامت در منطقه آزاد ارس با افزایش دوبرابری نسب به سال گذشته به ۳۸۰۰نفر افزایش یافته است .

مدیر گردشگری منطقه آزاد ارس برگزاری کمپین های تبلیغاتی با رسانه های استان با هدف پوشش اخبار و حوادث منطقه ،

اجرای برنامه های هنری توسط حوزه هنری سازمان تبلیغات و اجرای دو جشنواره با عناوین تخم مرغ های غول پیکر، تاتر خیابانی را از برنامه های فرهنگی و هنری مصوب ستاد در راستای پرکردن اوقات فراغت مسافران نوروزی برشمرد.

عباسی با اشاره به مشکلات سال های گذشته در ارتباط با کمبود کالای اساسی مورد نیاز گردشگران گفت: در این خصوص هماهنگی و اقدامات لازم در راستای تامین نیازهای اساسی گردشگران انجام گرفته و از این نظر هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

وی نصب علایم راهنمایی و رانندگی و تخصیص مسیر برای خودروهای سنگین و خودروهایی که از غرب به شرق جلفا تردد می کنند را از تصمیمات ستاد در جهت تسهیل سفر و کم کردن بار ترافیکی منطقه برشمرد و اضافه کرد:با عنایت به احتمال حضور انبوه مسافران و گردشگران در ارس که مسلما مشکلاتی به جهت کمبود پارکینگ متصور است ، با هماهنگی مسئولان مرزبانی و شهرداری مقرر شده است اماکنی در محدوده پارک کوهستان و بازار آراز طبق روال سال های گذشته به پارکینک اختصاص یابد ضمن اینکه با حضور عوامل راهنمایی و رانندگی خودروها ملزم به استفاده از پارکینگ های اختصاصی مجتمع های تجاری هستند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات تسهیلات سفر سازمان منطقه آزاد ارس با بیان اینکه مانور شروع برنامه های سفرهای نوروزی ۲۵ اسفند است به تمامی سازامان و نهادها و ادارات اطلاع داده شده است که عملیات حفاری ، گودبرداری و آماده سازی امکانات زیربنایی را متوقف کنند ضمن اینکه لکه گیری و مرمت معابر نیز آغاز شده است و ۲۸ اسفندماه تمامی معابر با سامان دهی مهیای استقبال از مسافران نوروزی می شوند .

مهدی عباسی با اشاره به ضرورت انجام نظارت بر امور خدمات تسهیلات ، سفر از تشکیل سه تیم نظارتی بر امور بهداشتی ، امور بازار با هدف رعایت قیمت های مصوب و تاسیسات گردشگری به جهت لزوم رعایت استانداردهای گردشگری خبر داد و خاطرنشان کرد،این ۱۶ بازرس و ۱۲ نیروی اطلاع رسانی شبانه روز در خدمت گردشگران خواهند بود.

وی استقرار نیروهای امداد و نجات و اورژانس در نقاط مختلف منطقه و همچنین لزوم فعال بودن پزشک کشیک در کلینیک های دولتی و خصوصی منطقه را از دیگر تصمیات ستاد برشمرد تا در صورت لزوم خدمات مورد نیاز گردشگران را ارائه نمایند.

مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس با بیان مشکلات برخی مسافران در سال های گذشته در حوزه خدمات مکانیک خودرو ، یکی از تصمیمات کمیته حمل و نقل ستاد را حل این مشکلات عنوان کرد و افزود:با هماهنگی های صورت گرفته با مالکان مراکز خدمات خودرویی این مراکز خدمات مورد نیاز مردم را فراهم می کنند.

مهدی عباسی در خاتمه ضمن آرزوی تجربه نوروزی شاد و سفری ایمن در منطقه آزاد ارس برای مسافران نوروزی از عنایت ویژه مدیران ارشد سازمان منطقه آزاد ارس در راستای فراهم ساختن فضای شاد و پرنشاط همراه با صحت و سلامتی برای مردم ، از فعالیت ۲۰۰نفر در راستای تحقق این هدف خبرداد و خاطرنشان کرد ارس همچون همیشه در سایه تلاش همه نهادها ، سازمان ها و ادارات میزبانی شایسته برای مسافران نوروزی خواهد بود.

گفتنی است ریز برنامه منطقه آزاد ارس در نوروز ۹۵ متعاقبا از طریق همین پایگاه خبری منتشر می شود

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.