توجه ویژه فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی به شهرستان‌ها

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی توجه ویژه به شهرستانها را از برنامه های راهبردی این اداره کل درسال جاری عنوان کرد.

به گزارش جلفابازار ، محمد محمدپور ظهر سه شنبه در دیدار با اعضای انجمن های ادبی و هنری شهرستان اسکو گفت: حاکمیت حوزه‌ فرهنگ بر سایر حوزه‌ها امری غیر قابل کتمان است و این در حالی است که پدیده ای بنام فرهنگ خود به حوزه‌های عمومی و تخصصی تقسیم‌بندی می شود.

وی به نقش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در حوزه‌ تخصصی اشاره و تصریح کرد: هنرمندان ذی‌صلاح‌ترین افراد در این زمینه هستند که در قالب انجمن‌های فرهنگی و هنری یار و یاور اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی در سیاست‌گذاری، هدف‌گذاری و تعریف چشم‌انداز بشمار می روند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی به تاثیر فرهنگ در توسعهی کشور نیز اشاره کرد و اظهار داشت: حضور نگاه فرهنگی در برنامه‌های توسعه‌ای منجر به توسعه‌ پایدار کشور در تمام حوزه ها خواهد شد.

محمدپور بر داشتن نگاه مثبت و دیدن نقاط قوت در کنار نقاط ضعف تاکید کرد و افزود: جامعه بی نشاط امنیت اجتماعی را از بین می برد و به یک سربار تبدیل می شود و بر همین اساس بسط نشاط اجتماعی جزو وظایف این اداره کل تعریف شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی خواستار همکاری اهالی فرهنگ و هنر در این زمینه شد و افزود: زمانی در حوزه فرهنگ شاهد اثرگذاری و اتفاقات مبارک خواهیم بود، که این حوزه در اختیار افراد متخصص حوزه فرهنگ و هنر باشند.

وی در پایان با اشاره به اقتصاد فرهنگ و هنر، موضوع عایدات فرهنگی در اجرای برنامه ها را متذکر شد و توجه ویژه به شهرستان ها بصورت خاص، استعدادیابی و تلاش برای ایجاد فضای لازم برای فعالیت اصحاب فرهنگ و هنر را جزء برنامه های کاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برشمرد.

استفاده از ظرفیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد شهرستان اسکو نیز ضمن معرفی اعضاء انجمن های ادبی و هنری شهرستان اسکو اشاره کلی به برنامه های فرهنگی این شهرستان کرده و با تاکید بر ظرفیت فرهنگی و هنری شهرستان اسکو برخی از موضوعات مربوط به حوزه فرهنگ و هنر در این شهرستان را تشریح کرد.

محمدعلی قلیزاده حمایت از انجمن‌های ادبی و هنری در راستای گسترش فعالیت‌ها، استفاده از ظرفیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و نقش موثر این کانون‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی، اجتناب از تعصب در فعالیت‌های فرهنگی هنری، و بهره‌گیری از داشته‌های فرهنگی هنری در مبارزه با تهاجم فرهنگی را عمده‌ترین مباحث مورد نظر روسای انجمن های ادبی و هنری شهرستان اسکو عنوان کرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.