عباسعلی اسدی رئیس هیات نظارت:
بازشماری آراء تبریز و اعلام نتایج آن به فرصتی ۱۰ روزه نیاز دارد

عباسعلی اسدی رئیس هیات نظارت:

تبریز – رئیس هیات نظارت بر انتخابات آذربایجان شرقی گفت: بازشماری آراء در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو و اعلام نتایج آن به فرصتی ۱۰ روزه نیاز دارد.

به گزارش جلفابازار به نقل از عباسعلی اسدی  ضمن اشاره به آغاز روند بازشماری آراء در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو اظهار داشت: کل آراء مأخوذه این حوزه در دور دوم انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی با حضور ۶۰ نماینده از شورای نگهبان در حال بازشماری است.

وی در ادامه افزود: بر همین اساس ۹۰۳ صندوق حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو مورد بازشماری قرار خواهد گرفت که با توجه به همین موضوع پیش بینی می شود روند کامل بازشماری و اعلام نتایج نهایی آن تا ۱۰ روز آینده به طول انجامد و تلاش مسئولان مرتبط در این خصوص نیز ممانعت از بروز هرگونه شبهه در خصوص انتخابات و احترام به خواست کاندیداهاست.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات آذربایجان شرقی در پایان به وظایف خطیر رسانه ها در چنین مواقعی اشاره و تاکید کرد: از تمامی اصحاب قلم و رسانه استان انتظار می رود با صعه صدر تا زمان پایان بازشماری آراء از گمانه زنی در خصوص نتایج خودداری و اطلاعات و اخبار را از طریق منابع و مراجع رسمی پیگیری و منتشر کنند.

گفتنی است به دنبال درخواست برخی کاندیداهای راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی دهم در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر مبنی بر بازشماری آراء تعدادی از صندوق ها و مسائل بوجود آمده پس از آن، اعلام نظر قطعی در این خصوص به بازشماری کل آراء منوط شده است که این مهم از دیروز و با حضور نمایندگان شورای نگهبان در حال اجراست.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.