بازدید کارشناسان اقتصادی وزارت خارجه از منطقه آزاد چابهار

به گزارش جلفابازار  حمیدرضا طوسی  اظهار داشت: جمعی از مدیران و کارشناسان اقتصادی این وزارتخانه در سفری ۳ روزه ۵ تا ۷ خردادماه جاری از این منطقه بازدید می‌کنند.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار گفت: با توجه به اعزام این مدیران و کارشناسان به حوزه کشورهای آفریقا، آمریکای لاتین، اقیانوسیه، اروپا و آسیا و نیزحوزه کشورهای حاشیه خلیج فارس ضرورت دارد آنان با ظرفیت ها و قابلیت‌های اقتصادی این منطقه آشنا شوند تا نسبت به جذب سرمایه‌گذاران خارجی در طول مدت ماموریتشان در خارج از کشور اقدام نمایند.

وی درباره برنامه‌های سفر این هیئت افزود: بازدید از سایت پتروشیمی، جلسه با مدیران شرکت پتروشیمی نگین مکران و نشست با معاونان اقتصادی و سرمایه‌گذاری و فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار و بازدید از مراکز تجاری منطقه از برنامه‌های این هیئت است.

طوسی تصریح کرد: این هیئت از طرح توسعه بنادر شهیدبهشتی و شهیدکلانتری، مجموعه پیکره هفتم صنعتی منطقه بازدید و نشستهای جداگانه ای با رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار دارند.
وی با اشاره به اینکه  بازدید از اماکن تفریحی و گردشگری از جمله جاده ساحلی بریس و کوههای مریخی از دیگر برنامه‌های این هیئت است، افزود: نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه آزاد چابهار از سال ۱۳۸۲ تاسیس و کارهایی نظیر ارایه مشاوره حقوقی و خدمات کنسولی، هماهنگی و برنامه‌ریزی تبادل هیئت‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی مربوط به اتباع خارجی مقیم این منطقه را انجام می‌دهد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.