راه نجات اقتصاد کشور اعتماد به جوانان است

به گزارش جلفابازار ، محسن رضایی شامگاه چهارشنبه در آیین تجلیل از جوانان نمونه و برتر آذربایجان شرقی برگزیده های هشتمین جشنواره حضرت علی اکبر/ در تبریز، افزود: جوانان فرشتگان نجات ملت ایران هستند.
وی گفت: دو حادثه تاثیرگذار کشور در عصر حاضر شامل پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به دست جوانان به سر منزل مقصود رسید.
وی گفت: در درون جوانان ایران استعداد و توانایی فوق العادهای وجود دارد اما باید به آنان اعتماد کرده و برخورد مربیگرایانه را جایگزین برخورد های تحکیم آمیز کرد.
وی با اشاره به اینکه اگر جوانان رها شوند، راه به جایی نمی برند، افزود: دولت باید به جوانان میدان دهد تا مشکلات بخش های اقتصادی، کشاورزی و صنعتی با دخالت جوانان حل شود.
وی گفت: در دل هر جوان ایرانی خلاقیتی وجود دارد که می تواند در بخش های مختلف به نوآوری تبدیل شود.
وی افزود: محیط اقتصادی کشور با وجود مین ها، سیم خاردارها و سنگ لاخ ها بستر را برای جوانان فراهم نمی کند.
وی گفت: جوانانی که عرصه های اطلاعاتی، امنیتی، انرژی هسته ای و موشک سازی را پشت سر گذاشته اند، به راحتی می توانند مشکلات صنعت و کشاورزی را حل کنند.
وی افزود: در بسیاری از بخش ها مانند موشک سازی، انرژی هسته ای و علوم مختلف، جوانان ایران با وجود محدودیت ها و تحریم ها موفق عمل کرده اند و اگر زمینه فراهم شود می توانند در عرصه های اقتصادی هم با وجود تحریم ها موفق عمل کنند.
وی گفت: بانک ها در کشور به سمت شرکت های بزرگ در حال حرکت هستند و به شرکت های کوچک و متوسط تسهیلات نمی دهند در حالی که شرکت های متوسط و کوچک می تواند شرکت های بزرگ و اقتصاد کشور را به حرکت در بیاورند.
وی افزود: باید محیط کسب و کار را بهبود ببخشند تا توانمندی های جوانان در خدمت رفع مشکلات اقتصادی کشور قرار گیرد.
دراین آیین با حضور محسن رضایی و جمعی از مسئولان استانی از جوانان برتر و نمونه هشتمین جشنواره حضرت علی اکبر در آذربایجان شرقی تجلیل شد.
آذربایجان شرقی طبق آمار سال ۱۳۹۰ شمسی حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۲۲٫۲۰ درصد آن بین یک تا ۱۴ساله، ۷۰٫۷۳ درصد آن بین ۱۵ تا ۶۴ ساله و ۷٫۰۶ درصد آن ۶۵ ساله و بیشتر هستند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.