افزایش شاخص بورس فوتسی 100 لندن همزمان با صعود قیمت نفت خام برنت

به گزارش جلفابازار ، ارزش شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن که در آن در هر روز کاری سهام ۱۰۰ شرکت مهم و بزرگ انگلیس از نظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود در بعد از ظهر روز پنجشنبه با افزایش ۰٫۰۴درصدی مواجه شد.
شاخص سهام بورس فوتسی ۱۰۰ لندن، با ۲٫۸۰ واحد افزایش، به ۶ هزار ۲۶۵ واحد رسید.
پوند انگلیس نیز عصر روز پنجشنبه در برابر دلار آمریکا با ۰٫۲ درصد کاهش، در مقابل ۱٫۴۶۶۸ دلار و همچنین با ۰٫۴۶ درصدکاهش در مقابل یورو، در مقابل ۱٫۳۱۲۱ یورو معامله شد.
هر بشکه نفت خام سبک برنت دریای شمال که بیش از دو سوم نفت های جهان از جمله نفت اوپک، بر اساس آن قیمت گذاری می شوند، نیز در پایان معاملات بعد از ظهر روز پنجشنبه در بازار لندن، برای تحویل در آینده، با ۰٫۴ افزایش به ۴۹٫۶۶دلار رسید.
به گزارش منابع انگلیسی، بهای هر بشکه نفت شاخص آمریکا، ‘وست تگزاس اینترمیدییت ‘( دبلیوتی آی ) نیز روز پنجشنبه با ۰٫۴ افزایش به ۴۹٫۹۷ دلار رسید.
به گفت تحلیل گران کاهش ذخایر نفتی آمریکا و افزایش تقاضای جهانی از جمله علل افزایش بهای نفت خام در بازارهای جهانی بوده است.
بهای نفت خام برنت در اوایل معاملات امروز ( پنجشنبه) برای مدت کوتاهی به بالای ۵۰ دلار رسید که بالاترین حد در شش ماه گذشته شمرده می شود.
قیمت نفت خام برنت در بازارهای جهانی از ژوئن ۲۰۱۴ میلادی که هر بشکه آن در حدود ۱۱۵ دلار بود، تاکنون به دلیل کاهش تقاضا، مازاد تولید نفت و بروز نوسان در اقتصادهای نوظهور نزدیک به ۷۰ درصد کاهش داشته است.
هر چند از ماه ژوئن گذشته که بهای هر بشکه نفت خام برنت با رسیدن به سطح ۲۷٫۱۰ دلار، به پایین ترین حد در طی ۲۰ سال گذشته رسیده بود تاکنون رشد قابل ملاحظه ای کرده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.