انجمن روغن نباتی ایتالیا:
ایران با افزایش تولید روغن زیتون باید صادرات آن مورد توجه جدی قراردهد

انجمن روغن نباتی ایتالیا:

به گزارش  جلفابازار به نقل از روابط عمومی کانون انجمن های صنایع غذایی ایران، «آندریا کاراسی» در دیدار با اعضای انجمن صنایع غذایی ایران، حجم تولید روغن زیتون ایتالیا را ۵۰۰ هزار تن عنوان کرد و گفت: از این میزان، ۴۰۰ هزار تن صادر می شود که ۱٫۳ میلیارد یورو ارز آوری دارد. وی که در شورای بین المللی زیتون نیز عضویت دارد، گفت: این شورا هرساله جلسات خود را در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌کند که نخستین جلسه سال جدید میلادی آن پیرامون انواع روغن زیتون، میزان تولید و صادرات و پیشرفت‌های این صنعت در ایران برگزار کرد.
کاراسی اظهارامیدواری کرد که با سیاست ها و برنامه ‌ریزی‌های انجام شده در ایران، تولید روغن‌ زیتون تا پنج سال آینده افزایش یابد و جنبه صادراتی شدن را به خود بگیرد.
وی در مورد ماهیت شورای بین المللی زیتون گفت: این شورا سالیانه دو بار تشکیل جلسه می‌دهد تا قوانین و استانداردهای روغن‌ زیتون را مورد مطالعه و بررسی قرار دهد و به‌ نوعی این صنعت خود را مطابق با میل و تقاضای مشتریان به ‌روز کند.
دبیرانجمن روغن نباتی ایتالیا در باره برنامه‌های آتی این شورا، گفت: ترویج مصرف روغن‌ زیتون به‌عنوان مهم‌ترین اولویت این شورا، همواره در دستور کار قرار دارد و تمرکز فعلی این شورا بر ارتقای مصرف روغن‌ زیتون در کشور ژاپن در دوره زمانی دو سال است. همچنین از سال ۲۰۱۷ تمرکز این شورا به سمت چین هدایت می‌شود تا شورای بین‌المللی زیتون با بهبود سطح کیفی این کالا، گام مهمی را در راستای ارتقای مصرف آن در این کشور بردارد.
زیتون یکی از محصولات غذایی مفید است و کشورهای مختلف جهان درصدد هستند مصرف این محصول روغنی در بین مردم افزایش یابد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.