255 طرح آبیاری تحت فشار در آذربایجان غربی بهره برداری شد

به گزارش جلفابازار ، این طرح ها با سرمایه گذاری ۱۳۶ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریالی اجرا شده و ۷٫۸ میلیون متر مکعب در سال صرفه جویی در مصرف آب سفره های زیرزمینی به همراه خواهد داشت.
امروز همچنین ۲ پروژه تولیدهای گیاهی، هشت پروژه تولیدهای دامی و سه پروژه صنایع کشاورزی بهره برداری و عملیات اجرایی ۲۸ هزار هکتار شبکه فرعی کم فشار شروع شد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: برای ۲۶۸ پروژه بهره برداری شده در بخش کشاورزی استان همزمان با حضور کاروان تدبیر و امید به میزان ۳۴۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
اسمعیل کریم زاده با اشاره به اینکه این استان با ۲٫۳ درصد مساحت ایران، شش درصد محصولات کشاورزی کشور را تولید می کند، اعلام کرد: در دو سال گذشته هشت هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان آذربایجان غربی به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده است که برابر با ۱۵ درصد کل اراضی تجهیز شده استان به این سامانه هاست.
وی با اشاره به مزایای اجرای شیوه های نوین آبیاری به صورت تجمیع شده از جمله حذف چاه های مجاز و غیر مجاز از چرخه مصرف، از مطالعه ۱۶ هزار هکتار طرح تجمیعی آبیاری نوین در این استان خبرداد.
کریم زاده گفت: پروژه آبیاری قطره ای تجمیعی این روستاها در فاز نخست به مساحت ۵۸ هکتار با سرمایه گذاری ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بهره برداری می شود که ۵۲۸ هزار متر مکعب در سال صرفه جویی در آب مصرفی بخش کشاورزی این روستاها خواهد داشت .
پروژه های بخش کشاورزی آذربایجان غربی به دستور رئیس جمهوری از طریق ارتباط ویدئویی و با حضور وزیر جهاد کشاورزی در روستای تازه کند قشلاق ارومیه بهره برداری شد.
در سفر کاروان تدبیر و امید به آذربایجان غربی پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال برای بخش کشاورزی استان اختصاص یافته است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.