جلوه های بیست و هفتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)

به گزارش  جلفابازار  به نقل از ایرنا روز جمعه  حضور مردم در این مراسم با لباس های محلی از جمله کرد، لر، بلوچ، ترکمن و سایر اقوام ایرانی از صحنه های دیدنی بود که جلب توجه می کرد و بسیاری از آنان از شب گذشته در حرم مطهر و اطراف آن بیتوته کرده و هنگام صبح آماده برگزاری مراسم شدند.
** مردم زیادی اعم از زن و مرد و پیر و جوان در داخل حرم و بخش های مختلف آن و سراسر صحن ها و اطراف حرم مطهر حضرت امام(ره) حضور داشته و سخنرانی سید حسن خمینی و رهبر معظم انقلاب را استماع کردند.
** جمع زیادی از مردم برای دل سپردن به بیانات رهبر معظم انقلاب در داخل حرم مطهر مستقر شده اند بطوریکه کمبود جا به دلیل ازدحام جمعیت موجب شد تا خادمان حرم مردم را به سمت استقرار در صحن های دیگر مجموعه هدایت کنند.
** سخنرانی رهبر معظم انقلاب پس از سخنرانی حجت الاسلام سید حسن خمینی تولیت آستان مقدس امام خمینی(ره) و راس ساعت ۱۰ صبح آغاز شد.
**جمعیت حاضر در داخل حرم پس از حضور رهبر معظم انقلاب با شور فراوان و شعارهای ‘ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند’، ‘ این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده’، ‘ای رهبر آزاده آماده ایم آماده’ و ‘حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست’ از رهبر معظم انقلاب استقبال کردند.
** تولیت آستان مقدس حضرت امام خمینی(ره) در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی با رهبری حکیمانه رهبر کبیر انقلاب اسلامی منادی هدایت، وحدت و مودت بود.
حجت الاسلام سیدحسن خمینی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ویژگی های ممتاز فراوانی دارد افزود: مردمی و الهی بودن دو خصلت مهم انقلاب اسلامی است.
** جمعی از مسئولان عالیرتبه نظام از جمله دکتر روحانی، آیت الله هاشمی رفسنجانی، آیت الله آملی لاریجانی، آیت الله هاشمی شاهرودی، آیت الله جنتی، علی لاریجانی، جمعی از وزیران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری، نمایندگان ولی فقیه در استان های مختلف، مقامات عالیرتبه نظامی و علما و فضلای حوزه علمیه از جمله حاضران در این مراسم بودند.
**حضور مهمانان خارجی، سفیران و نمایندگان کشورهای مختلف در ایران که در یکی از بخش های داخل حرم مستقر شده بودند جلب توجه می کرد.
**با حضور نیروهای سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و دیگر مسئولان امنیتی، امنیت حاکم بر مراسم خوب بود و همه بخش های حرم مطهر و اطراف آن تحت کنترل کامل امنیتی است.
** حضور نیروهای امدادی از جمله اورژانس، آتش نشانی و هلال احمر در بخش های مختلف مراسم محسوس بود و برخی افراد که از گرما و فشار داخل حرم مطهر دچار مشکلاتی شده بودند توسط عوامل اورژانس منتقل می شدند.
** عوامل راهور در سراسر اطراف حرم مطهر حضور داشته و در حال اجرای وضعیت ترافیکی تعریف شده حد فاصل عوارضی تهران ـ قم، ابتدای اتوبان شهید کاظمی و همچنین سمت کهریزک و باقرشهر و بهشت زهرا(س) بودند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.