فرماندار مرند: چاههای غیر مجاز آب هر روز رو به افزایش است

فرماندار مرند: چاههای غیر مجاز آب هر روز رو به افزایش است

فرماندار مرند در جلسه شورای حفاظت از آب شهرستان گفت: متاسفانه چاههای غیر مجاز هر روز رو به افزایش است و باید با برنامه ریزی مناسب و اتخاذ تدابیر شدید جلوی افزایش چاههای غیر مجاز گرفته شود چرا که افزایش هر چاه مصادف با برداشت غیر مجاز است .

به گزارش جلفابازار،تقی کرمی معاون استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای حفاظت از آب با اشاره به تلاش دولت برای احیاء دریاچه ارومیه گفت: دولت تلاش زیادی برای احیاء دریاچه ارومیه دارد و در این قبال یکی از وظایف مردم در این زمینه صرفه جویی بهینه در مصرف آب است .

وی افزود : دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به احیا ء در یاچه ارومیه دارد و در این زمینه مطالعات فراوانی جهت احیا دریاچه ، تلاش زیادی شده است

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه کشاورزان باید در احیا ءدریاچه همگام دولت باشند افزود: تلاش برای احیا دریاچه ارومیه تنها وظیفه یک ارگان یا نهاد خاصی نیست و تمامی دستگاهها و اقشار مختلف مردم به ویژه کشاورزان باید در راستای سیاست های دولت تدبیر وامید تلاش کنند .

رئیس شورای حفاظت از آب شهرستان با اشاره به سرانه مصرف هر فرد در استان گفت: متاسفانه سرانه مصرف هر فرد ۲۲۰ لیتر است در حالیکه سرانه مصرف جهانی ۱۵۰ لیتر می باشد و مصرف در کشور ما یک فاجعه است .

کرمی افزود : متاسفانه چاههای غیر مجاز هر روز رو به افزایش است و باید با برنامه ریزی مناسب و اتخاذ تدابیر شدید جلوی افزایش چاههای غیر مجاز گرفته شود چرا که افزایش هر چاه مصادف با برداشت غیر مجاز است .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند با اشاره به افزایش مدول تصفیه خانه شهرستان تصریح کرد: با توجه به مصرف زیاد آب شرب شهرستان و بروز پساب آب شرب مصرفی و پرت فراوان لازم است مدول دوم تصفیه خانه در شهرستان احداث و شورای حفاظت بر این موضوع توجه داشته باشد .

کرمی بیان داشت : می توان از پساب دفعی آب شرب شهرستان به صورت بهینه استفاده کرد و وجود این عامل در شهرستان علاوه بر جلوگیری از پرت بی رویه آب ، باعث برگشت آب به منابع می شود .

وی افزود: روزانه ۱۵ هزار متر مکعب آب شرب در شهرستان تولید که به صورت پساب به هدر می رود و با مدیریت بهتر می توان آنرا به چرخه بازگردانید .

رئیس شورای حفاظت از آب شهرستان با اشاره به پوسیدگی لوله های آب در برخی روستا ها و مکانها ی شهری گفت: متاسفانه چندین درصد از آبهای شرب شهرستان در لوله های پوسیده به هدر می رود .

تقی کرمی خاطر نشان شد : ۷۳ درصد چاههای عمیق شهرستان کنتور گذاری شده اند و ۲۷ درصد چاهها فاقد کنتور می باشند که لازم است در اسرع وقت اقدام شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.