معاون سازمان صنعت استان:
طرح نظارتی پایش بازار آذربایجان شرقی در ماه رمضان اجرا می شود

معاون سازمان صنعت استان:

 معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از اجرای طرح نظارتی پایش بازار استان شرقی در ماه رمضان خبر داد.

به گزارش جلفابازار اسماعیل عطاپور ظهر دوشنبه در جمع مدیران شهرستانی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضای عمومی برای برخی از کالاها طرح ضیافت امسال از تاریخ ۱۶ خرداد تا ۲۰ تیر سالجاری با استفاده از کلیه ظرفیتها و امکانات از جمله ۲۰۰ نفر بازرس و کارشناس بازرسی و بیش از ۲۰۰ نفر ناظر افتخاری درسراسر استان اجرا می شود.

وی با اشاره به کالاهای مشمول این طرح اظهار داشت : کالاهای پرمصرف و اولویت دار از جمله روغن خوراکی، شکر، برنج، شیرینی جات، زولبیا وبامیه، مرغ و تخم مرغ، گوشت قرمز، لبنیات شامل شیر، کره و خامه شامل طرح ضیافت ۹۵ است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت : طرح یاد شده با هدف تعادل عرضه و تقاضا و تنظیم بازار و تامین مایحتاج عمومی مردم و جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیر منطقی قیمتها و برخورد با سوء استفاده های احتمالی برخی فرصت طلبان برگزار می شود.

عطاپور با تاکید بر چهار محور عمده طرح ضیافت تصریح کرد : تقویت حسگرهای بازار برای اخذ، جمع آوری و انعکاس به موقع اطلاعات از مجاری مختلف تامین، توزیع و قیمت در راستای نظارت پیشگیرانه و بررسی وضعیت شبکه های تولید، توزیع و قیمت کالاها خدمات اولویت دار و انعکاس به مراجع ذیربط و همچنین بازرسی هدفمند به منظور برخورد با تخلفات احتمالی با هدف ایجاد امنیت اقتصادی و آرامش روانی و نهایتا استفاده از ظرفیت اصناف و تشکل های صنفی، توزیعی و تولیدی بخش خصوصی برای کسب اطلاعات و آگاهی از وضعیت تامین، موجودی ها و توزیع جهت انجام اقدامات و برنامه ریزی های ضروری ونظارت های لازم از محورهای اصلی این طرح است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی ضمن توصیه به مدیران بنگاههای اقتصادی استان در خصوص رعایت قوانین نظام صنفی و قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان از شهروندان خواست از طریق شماره تماس ۱۲۴ شکایات وگزارشات خود را اطلاع رسانی نموده تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.