Ensari:
ABD, Dışişleri Bakanlığı raporu değersizdir

Ensari:

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hüseyin Cabiri Ensari, ABD Dışişleri Bakanlığının yayınladığı raporda en temel gerçeklerin bile yansıtılmadığını ve değersiz olduğunu söyledi.

Ensari, haftalık basın toplantısında yaptığı açıklamada, raporun değersiz olduğunu zira raporda en temel gerçeklerin bile yansıtılmadığını belirterek, İran’ın terörizmin en büyük kurbanlarından olduğunu ve 17 bin kişiden fazla İran vatandaşının ABD ve batı ülkelerinin desteğinde varlıklarını sürdüren örgütlerin teröre kurban verildiğini belirtti.

Bölge ve dünya güvenliğini tehlikeye sokan terör örgütleri ve tekfirci guruplarla İran’ın mücadele tetiğini herkesin bildiğini vurgulayan Ensari, ‘’Temel konuların göz önünde bulunmadığı meseleler raporun politize bir rapor olduğunu ve ABD’nin diğer ülkelerle ilişkilerinin yansımalarından kayaklı olduğunu göstermekte’’ dedi.

Terörizm meselesinin siyasi ihtilafların ötesinde dikkate alınması gereğini vurgulayan Ensari, ‘’İran makro ve stratejik politikaları çerçevesinde terörizmle mücadeleyi devam etmekte zira İran politikalarını dış politikası ve gerçeklere göre tanzim etmekte’’ dedi.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.