معاون عمرانی استاندار:
914 پروژه قابل واگذاری به بخش خصوصی در آذربایجان شرقی وجود دارد

معاون عمرانی استاندار:

به گزارش جلفابازار محمد صادق پورمهدی عصر دوشنبه در نشست اعضای قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان که با حضور وزیر کشور برگزار شد، پیشنهاد کرد برای تسهیل فرایند واگذاری طرح ها به بخش خصوصی اختیار بیشتری به شورای برنامه ریزی استان داده شود.
وی با اشاره به اینکه مطالبات پیمانکاران از چالش های عمده بخش عمرانی استان است ، گفت: برای تکمیل دو هزار طرح ملی و استانی ۳۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است .
پورمهدی اعلام کرد: در دو سال گذشته حدود ۳۷۰۰ طرح با اعتبار هزینه شده ۵۶ هزار میلیارد ریال بهره برداری شده است .
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه سند تدبیر توسعه استان با اتکا به ظرفیت های داخلی تدوین شده است، گفت: تاکنون ۵۰ تفاهم نامه بین وزارت خانه ها، دستگاه های استانی، شهرداری ها و موسسه های غیردولتی برای استفاده از این ظرفیت ها امضا شده است.

* شهردار تبریز: در ۳۰ ماه گذشته به اندازه عمر انقلاب در این شهر طرح افتتاح شد
شهردار تبریز هم در این نشست گفت: در ۲٫۵ سال گذشته با اعتبار هزینه شده ۵۰ هزار میلیارد ریال به اندازه عمر انقلاب اسلامی ایران در این شهر طرح افتتاح شده است .
صادق نجفی با اشاره به اینکه بیش از سه هزار نفر در طرح های شهرداری فعالیت می کنند، گفت: در دو سال گذشته هفت هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به قطار شهری تبریز تزریق شده است.
وی کل سرمایه گذاری صورت گرفته در این شهر را ۷۱ هزار و ۹۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: ۹۰ درصد این سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی صورت گرفته است.
وی گفت: بوستان بزرگ تبریز به وسعت ۱۵۰ هکتار و سرمایه گذاری ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از جمله سرمایه گذاری های بخش خصوصی در این شهر است.
شهردار تبریز با اشاره به اینکه بودجه عمرانی این شهر در سال گذشته ۲۴ هزار میلیارد ریال بود، گفت: برای امسال سرمایه گذاری ۶۶ هزار و ۴۹۰ میلیارد ریالی پیش بینی شده است .

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.