علی نواداد:
پایانه بار هوایی ظرفیتی ناشناخته در آذربایجان شرقی است

علی نواداد:

به گزارش جلفابازار علی نواداد روز دوشنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی، با اشاره به اهمیت کارگوی فرودگاه تبریز، اظهار داشت: پایانه بار هوایی فرودگاه تبریز ظرفیتی برای منطقه شمال‌غرب کشور است و تداوم سرویس‌دهی آن نیازمند اطلاع رسانی فرا استانی است.
وی با اشاره به انبارهای طلای فرودگاه تبریز، افزود: این انبارها در کشور بی‌نظیر بوده و ظرفیت و بستر خوبی برای فرودگاه شهید مدنی تبریز به شمار می‌رود و باید برای استفاده بهینه از این ظرفیت به دنبال برنامه‌های مناسب باشیم.
نواداد از ورود روزانه ۵۰ تن محصولات گلخانه‌ای از منطقه آزاد ارس به فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز برای صادرات خبر داد و گفت: پایانه بار هوایی در دوران پسابرجام و به واسطه افزایش داد و ستد خارجی بیشتر احساس می شود.
وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸، گفت: با توجه به این مسأله برای تسهیل تردد مسافران خارجی باید اقداماتی صورت گیرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی، در ادامه با اشاره به بازدید از پایانه‌های مرزی و گمرک جلفا و نوردوز، گفت: با کاهش عوارض عبوری از سوی جمهوری آذربایجان و فعال بودن گمرک جلفا در روزهای جمعه شاهد افزایش تردد کامیون‌های ترانزیتی در این منطقه هستیم.
وی با اشاره به بازدید از گمرک سهلان و انبارهای عمومی این مجموعه، گفت: از ظرفیت اسمی این انبارها استفاده نمی‌شود .
پایانه کارگو (پایانه بارهوایی) فرودگاه تبریز در بهمن سال ۹۳ بهره برداری شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.