اجرای طرح ریشه کنی بی سوادی در محدوده متصل منطقه آزاد ارس

به گزارش  جلفابازار به نقل  از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، یوسف داداش زاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: کلاس های آموزشی برای اجرای این طرح از اسفند سال گذشته آغاز شد و همچنان در حال برگزاری است.
وی گفت: برای اجرای این طرح تفاهم نامه ای بین اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و سازمان منطقه آزاد ارس منعقد شده است.
وی افزود: کلاس های آموزشی در طول هفته به صورت منظم و با شرکت ۳۰ نفر از بیسوادان محدوده در محل مدرسه معرفت شجاع و زندان جلفا تحت نظارت اداره آموزش و پرورش شهرستان و معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس برگزار می شود.
داداش زاده گفت: در پایان برگزاری کلاس ها بعد از قبولی در آزمون نهایی مدرک تحصیلی از طرف نهضت سواد آموزی برای شرکت کنندگان صادر می شود.
وی افزود: این طرح با توجه به سیاست های فرهنگی و آموزشی مصوب در سند چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران و با عنایت به لزوم مشارکت و همکاری تمامی دستگاه ها و ارگان ها در جهت ریشه کنی بیسوادی در حال اجرا است.
داداش زاده فرمان تاریخی امام خمینی(ره) در دی ماه سال ۱۳۵۸ شمسی مبنی بر بسیج همگانی برای مبارزه با بیسوادی و رهنمود های مقام معظم رهبری مبنی بر به صفر رساندن بی سوادی در گروه سنی (۱۰ الی ۴۹ سال) را یادآور شد و اظهار کرد: پایه توسعه و تحول پایدار در هر جامعه ای ارتقاء سطح فرهنگ و دانش است.
مراحل شناسایی، دعوت و تشویق به مشارکت سواد آموزان طی جلسه های کارشناسی و با مشارکت نهضت سواد آموزی شهرستان، شوراهای اسلامی شهر و روستا، آموزش و پرورش و خانه های بهداشت و درمان تعیین شده است.
سازمان منطقه آزاد ارس علاوه بر یک محدود متصل در جلفا دارای یک محدود منفصل در مرز ارمنستان/ نوردوز/ و دو محدوده منفصل/ جانانلو و قلی بگلو/ در شهرستان خداآفرین است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.