مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی:
افتتاح کارگاه تولید لحاف و تشک همیار زنان سرپرست خانوار در چاراویماق

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی:

به گزارش جلفابازار مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی روز سه شنبه در آیین افتتاح این کارگاه گفت: این کارگاه با اعتبار بیش از ۱۸۰ میلیون ریال به بهره برداری رسیده و برای تجهیز و خرید مواد اولیه آن از اعتبارهای بهزیستی استفاده شده است.
محسن ارشد زاده افزود: گروه های همیار زنان خانوار برای توانمند سازی و اشتغال زنان سرپرست خانوار تشکیل می شود و هم اکنون در کل استان ۲۰ گروه همیار راه اندازی شده و مشغول فعالیت هستند.
وی یادآور شد: گروه همیار زنان سرپرست خانوار ‘نشاط ‘، اولین گروه در شهرستان چاراویماق است که در زمینه تولید لحاف، تشک و بالش به منظور صادرات آن ها به کشورهای همسایه فعالیت می کند.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح های توانبخشی مبتنی بر جامعه در تمام روستاها، اظهار کرد: تاکنون حدود ۵۰۰ توانجو در شهرستان چاراویماق شناسایی شده و در حوزه زنان سرپرست خانوار نیز حدود ۳۰۰ پرونده تشکیل شده است.
ارشدزاده با بیان اینکه که از تعداد کل افراد تحت پوشش این شهرستان حدود ۳۲۰ خانواده از خدمات مستمر ماهانه سازمان برخوردار هستند، ادامه داد: در ماه آینده و همزمان با هفته بهزیستی اولین مرکز آموزش و توانبخشی توانجویان در این شهرستان افتتاح و به بهره برداری می رسد.
در کارگاه تولید لحاف، تشک و بالش همیار زنان سرپرست خانوار نشاط چاراویماق برای ۹ نفر اشتغال زایی ایجاد شده است.
شهرستان چاراویماق با حدود ۳۹ هزار نفر جمعیت در ۱۵۰کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.