معاون فرهنگی اجتماعی ارس:
اجرای طرح ریشه کنی بی سوادی در محدوده جلفای منطقه آزاد ارس

معاون فرهنگی اجتماعی ارس:

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس از اجرای طرح ریشه کنی بی سوادی برای رده سنی زیر ۵۰ سال در محدوده جلفای منطقه آزاد ارس خبر داد.

به گزارش  جلفابازار و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، یوسف داداش زاده با اعلام این خبر افزود: کلاس های آموزشی برای اجرای این طرح از اسفند ماه سال گذشته آغاز شده و در حال برگزاری می باشد.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح تفاهم نامه ای بین اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی و سازمان منطقه آزاد ارس منعقد شد و کلاس های آموزشی در طول هفته به صورت منظم  و با شرکت ۳۰ نفر از بیسوادان محدوده در محل مدرسه معرفت شجاع و زندان جلفا تحت نظارت اداره آموزش و پرورش شهرستان و معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس برگزار می شود.

داداش زاده گفت: در پایان برگزاری کلاس ها بعد از قبولی در آزمون نهایی مدرک تحصیلی از طرف نهضت سواد آموزی برای شرکت کنندگان صادر می شود.

وی افزود: با توجه به سیاست های فرهنگی و آموزشی مصوب در سند چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران و با عنایت به لزوم مشارک و همکاری تمامی دستگاه ها و ارگان ها در جهت ریشه کنی بیسوادی طرح مذکور در حال اجرا می باشد.

داداش زاده فرمان تاریخی امام خمینی(ره) در دی ماه سال ۱۳۵۸ مبنی بر بسیج همگانی برای مبارزه با بیسوادی و رهنمود های مقام معظم رهبری مبنی بر به صفر رساندن بی سوادی در گروه سنی (۱۰ الی ۴۹ سال) را یادآور شد و اظهار داشت: پایه توسعه و تحول پایدار در هر جامعه ای ارتقاء سطح فرهنگ و دانش است و در این راستا کلاس های آموزشی ریشه کنی بیسوادی در محدوده جلفا منطقه آزاد ارس اجرا می شود.

شایان ذکر است که مراحل شناسایی، دعوت و تشویق به مشارکت سواد آموزان طی فرآیند پیچیده  جلسات کارشناسی و با مشارکت نهضت سواد آموزی شهرستان، شوراهای اسلامی شهرو روستا، آموزش و پرورش، مراکز خانه های بهداشت و درمان و معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان انجام گردید

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.