Ruhani:
Tahran, Doha ile ilişkilerin geliştirilmesini sıcak karşılıyor

Ruhani:

Katar Emir’i ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız Dr. Hasan Ruhani, İslam Cumhuriyetinin komşu ülke olarak Katar ile ilişkilerinin kardeşçe olduğunu vurgulayarak Tahran’ın Doha ile iş birliğini geliştirmeyi sıcak karşıladığını belirtti.

Görüşmede Ramazan ayının gelişini kutlayan Ruhani “İslam Cumhuriyeti ve Katar ortak hedeflere ve menfaatlere sahiptir ve daha yakın iş birliğiyle bölgenin istikrarı ve kalkınması doğrultusunda olan hedeflerine ulaşabilir.” dedi.

Bölge sorunlarının bölge ülkelerinin katılımı ve diyalogla çözümlenmesi gerektiğini vurgulayan Ruhani “Tahran bölge istikrarı ve güvenliğini güçlendirmek için bölgede dost ülkelerle diyaloğunu arttırmaya hazırdır. Tahran her zaman bölge ülkelerinin iyiliğini istiyor ve komşu ülkelerin katılımıyla bölgede istikrar ve huzur yolunda çabalayabilir.”dedi.

Telefon görüşmesinde Ramazan ayının gelmesini İran Cumhurbaşkanına kutlayan Katar Emir’i “Katar İran ile yakın ve sıcak ilişkileriyle onur duyuyor. Bu ilişkilerin daha da gelişmesini umuyoruz.” ded

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.