افزایش 20درصدی عملیات کانتینری در بنادر هرمزگان پس از برجام

افزایش 20درصدی عملیات کانتینری در بنادر هرمزگان پس از برجام

بندرعباس- مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: پس از اجرایی شدن برجام (طی سه ماهه اخیر) عملیات کانتینری در بندرهای این استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 20درصد افزایش نشان می دهد.
[افزایش 20درصدی عملیات کانتینری در بنادر هرمزگان پس از برجام]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا ،ابراهیم ایدنی جمعه در آیین بهره برداری از پایانه دریایی بندر شهید حقانی که با حضور وزیر راه وشهرسازی انجام شد ، مجموع عملیات تخلیه و بارگیری از ابتدای سال 94تا تا پایان بهمن سالجاری را در بنادر هرمزگان را 79میلیون تن اعلام کرد که 49میلیون تن آن مربوط به محموله های نفتی و 30میلیون تن کالاهای غیرنفتی بوده است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین با اشاره به برنامه های این مجموعه در تسهیل تردد دریایی مسافری و برنامه های نوروزی اظهار داشت:ارتقا ایمنی شناورهای مسافری و تجهیز آنها به دستگاه های ناوبری و مخابراتی پیشرفته و آماده باش کامل شناورهای ناجی اجرایی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در مجموع تعداد سه هزار و 400نفر در رده های مختلف در طرح نوروزی بنادر و دریانوردی هرمزگان همکاری دارند.
ایدنی همچنین از راه اندازی مسیر مسافری دریایی بندرعباس-بندر درگهان ودر نتیجه کاهش 40کیلومتری مسیر زمینی مسافران درگهان خبر داد.
به گفته این مسئول با اعلام آغاز فعالیت خط کابوتاژ (جابجایی خودرو همراه با سرنشین در دریا) در مسیر بندرشهید باهنر به بندردرگهان ، راه اندازی این مسیر دریایی جدید موجب کاهش 300کیلومتری مسیر رفت و برگشت خودرویی در مسیر بندر لافت به درگهان شده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.