مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جلفا:
برداشت پیله کرم ابریشم در جلفا شروع شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جلفا:
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جلفا همه ساله با شروع فصل بهار و آغاز برگ دهی درختان توت، به عنوان منبع اصلی تغذیه کرم ابریشم، کار نوغان داری در روستاهای نوار مرزی جلفا آغاز می شود.

به گزارش  جلفابازار، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جلفا در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی جلفانیوز با اشاره به آغاز برداشت پیله کرم ابریشم گفت: همه ساله با شروع فصل بهار و آغاز برگ دهی درختان توت، به عنوان منبع اصلی تغذیه کرم ابریشم، کار نوغان داری در روستاهای نوار مرزی جلفا آغاز می شود.

رضا عباسی افزود: امسال با استقبال گسترده ی نوغان داران روستایی، ۳۵۰ جعبه تخم نوغان در بین نوغان داران بخش سیه رود، خدآفرین و بیله سوار توزیع شده است.
وی اظهار کرد: محصول پیله ابریشم هر کیلوگرم ۱۷۲ هزار ریال از تولیدکنندگان خریداری میشود که این افزایش قیمت خرید، میتواند انگیزه نوغان داران را برای افزایش تولید محصول بالا ببرد.
مدیر جهاد کشاورزی جلفا در پایان بیان کرد: در سال جاری و به واسطه برگزاری کلاس های آموزشی برای نوغان داران، انتظار می رود بیش از ۱۴ تن پیله ابریشم برداشت شود.
گفتنی است، کار پرورش کرم ابریشم ۴۵ روز به طول می انجامد و بخش سیه رود به دلیل شرایط خاص آب و هوایی و وجود انبوه درختان توت یکی از مراکز عمده پرورش کرم ابریشم در کشور و آذربایجان شرقی به شمار می رود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.