سید محمدی:
افطار و سحری با اذان تبریز موجب ابطال روزه همشهریان میشود

سید محمدی:

به دلیل اختلاف اوقات شرعی شهرستان جلفا و تبریز افطار و سحری با اذان تبریز موجب ابطال روزه همشهریان شده و فرد، مکلف به گرفتن روزه قضا میشود.

به گزارش  جلفابازار، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان جلفا  ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: بر اساس آیات و روایات، ماه رمضان از بهترین ماه ها بوده و از دلایل فضیلت این ماه، میتوان به نزول قرآن در آن اشاره کرد.
سیدمحمد ابراهیم سیدمحمدی افزود: اهمیت دیگر رمضان به این است که خداوند روزه را در ماه رمضان واجب کرده است که ثمره‌اش تقوا و تقرب به سوی خداست.
وی ادامه داد: در همین راستا و بدلیل استفاده هرچه بیشتر مردم از فرصت ماه مبارک رمضان،  در ۶۰ مسجد شهرستان با اعزام روحانیان بومی و غیربومی نمازهای جماعت برپا شده است.
سیدمحمدی تصریح کرد: علاوه بر برپایی نمازهای جماعت، روحانیون به بیان مسائل شرعی، اخلاقی و فرهنگی پرداخته و برنامه های جزخوانی قرآن در برخی مساجد برگزار میشود.
وی با بیان اینکه در بعضی مساجد علما بصورت دوره ای حضور پیدا خواهند کرد، اظهار کرد: با رضایت هیات امنا مقرر شده است در هر دهه ماه رمضان، شاهد حضور یکی از علمای دین در مساجد بوده تا با ایجاد تنوع باعث جذب بیشتر مردم به مساجد باشیم.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان عنوان کرد: همچنین در ایام شب های احیا مخصوصا شب شهادت امیرالمومنین(ع)، سعی بر این است که برنامه های شهرستانی ویژه ای تدارک دیده شود تا همشهریان عزیز هرچه بیشتر و بهتر از این شب های ویژه فیض ببرند.
وی همچنین در پایان با اشاره به اختلاف اوقات شرعی شهرستان جلفا و تبریز گفت: متاسفانه در برخی موارد شاهد این هستیم که همشهریان عزیز سحر و افطار خود را با افق تبریز هماهنگ میکنند که این امر موجب باطل شدن روزه شده و فرد، مکلف به گرفتن روزه قضا میشود لذا لازم است همشهریان عزیز حتما به این نکته مهم توجه داشته باشند و به بقیه همشهریان اطلاع رسانی کنند.
گفتنی است بر اساس اعلام قبلی پایگاه خبری تحلیلی جلفانیوز، اذان صبح شهرستان جلفا ۴ دقیقه از تبریز زودتر بوده و اذان مغرب نیز ۴ دقیقه دیرتر می باشد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.