وحید احمدزاده:
چه نهادهایی مسئول رسیدگی به این مشکلات هستند

وحید احمدزاده:

به گزارش  جلفابازار ، وحید احمدزاده با اشاره به نحوه عملیاتی شدن مسکن مهر در هادیشهر گفت: با شروع بکار قانونی پروژه مسکن مهر، شورای های مسکن در کلیه شهرستان ها برای مکان یابی اراضی ملی جهت ساخت مسکن مهر تشکیل شد.
مسئول پیگیری مسکن مهر در فرمانداری جلفا افزود: با تشکیل شورای مسکن مهر در جلفا، برای ساخت این پروژه دو نقطه در هادیشهر و یک نقطه در جلفا پیش بینی شد که محل پیش بینی شده در جلفا بدلیل قرار داشتن در اراضی تحت تملیک منطقه آزاد ارس ، اجرای آن به دهستان شجاع منتقل و در آنجا عملیاتی شد.
وی اظهار کرد: اداره مسکن و شهرسازی به نمایندگی از دولت، زمین ها را به تعاونی های مسکن مهر واگذار کرد.
احمدزاده بیان کرد: در شهرستان جلفا حدود ۱۸ تعاونی مسکن مهر تشکیل شد که آمار بالایی بود و به منظور کنترل عملیاتی این تعداد تعاونی و بالا بردن کیفیت کار خروجی، بحث تجمیع تعاونی ها مطرح شدو تعاونی های جنوب هادیشهر تجمیع شده و با قدرت بیشتری کار را شروع کردند و توانستند ساخت پروژه ۱۸۰ واحدی را در اسرع وقت و با کیفیت کاری بالا به اتمام رسانده و تحویل متقاضیان دادند اما این امر در هادیشهر محقق نشد وهمزمان ۱۱ تعاونی شروع به کار کردند.
وی با بیان اینکه مسئولیت تکمیل و تجهیز زیرساخت ها تا پای پروژه برعهده دولت بود، ادامه داد: ایجاد زیرساخت ها در داخل محدوده های واگذارشده بر عهده تعاونی ها بود که مسکن مهر شمال هادیشهر بدلیل عدم وحدت تعاونی ها و سنگین بودن هزینه های زیرسازی، تعدادی از پروژه ها را تحویل دادند و برخی از تعاونی ها نتوانستند تحویل دهند، که این امر اصلا راضی کننده نیست.
مسئول پیگیری مسکن مهر افزود: تعاونی ها وظیفه تکمیل مساکن مهر را برعهده دارند و اعضا این تعاونی ها برای حل این مشکل باید از هیئت مدیره تعاونی ها پیگیر شده و در صورت عدم حل مشکل میتوانند از طریق مراجع قانونی در راستای حل این مشکل اقدام کنند.
وی با اشاره به مشکل راه های ارتباطی مسکن مهرها تاکید کرد: دولت وظیفه تامین زیرساخت ها تا پای پروژه را برعهده دارد و مشکل راه ارتباطی مسکن مهر شمال هادیشهر از جمله این زیرساخت ها بوده و در این خصوص کمربندی مسکن مهر شمال هادیشهر با همکاری شهرداری و اداره راه و شهرسازی در حال زیرسازی می باشد و بزودی شاهد حل این مشکل خواهیم بود.
احمدزاده تصریح کرد: عدم روشنایی راه های مسکن مهرهای هادیشهر نیز نیاز به اطلاع رسانی به اداره برق و راه و شهرسازی دارد که قطعا به این مشکل نیز رسیدگی خواهیم کرد.
وی یادآور شد: کلیه مشکلات داخل محوطه و تهیه زیرساخت ها برعهده تعاونی ها می باشد، که عدم تکمیل کانال ها و روشنایی های محوطه از این موارد است.
مسئول پیگیری مسکن مهر اظهار کرد: دلیل ترک برداشتن دیوارهای مسکن مهر جنوب هادیشهر، استفاده از نوعی بلوک ساختمانی سبک بوده که به لحاظ فنی، مقاومت تحمل بار بیشتر از خود را نداشته و همین امر باعث ترک برداشتن دیوار برخی ساختمانهای مسکن مهر شده است.
وی افزود: علاوه بر ترک ها در این واحدها، مسائل و مشکلات دیگری نیز وجود دارد که توسط اداره راه و شهرسازی لیست برداری و ارسال شده تا بصورت کامل رفع گردند.
احمدزاده در پایان خاطرنشان کرد: در صورت گزارش مشکلات در این واحدها بر حل هرچه سریع تر آن اقدام کرده و کلیه مشکلات با پیگیری قابل حل است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.