استاندار آذربایجان‌شرقی:
جلسه هماهنگی اجلاس وزرای گردشگری ACD برگزار شد که آمادگی کامل را برای برگزاری این اجلاس داریم

استاندار آذربایجان‌شرقی:

جلسه هماهنگی اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری‌های آسیا (ACD) به میزبانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تهران برگزار شد.

به گزارش جلفابازار اسماعیل جبارزاده در این جلسه، با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری و اجرایی استان آذربایجان‌شرقی، از آمادگی کامل دستگاه‌ها، سازمان‌ها و همچنین مردم برای برگزاری اجلاس مذکور خبر داد و خواستار مشارکت ملی و حمایت سازمان‌های بالادستی در این خصوص شد.

وی افزود: در تلاش خواهیم بود تا این اجلاس در شان ملت ایران و خطه تاریخ‌ساز آذربایجان و همچنین مردم بافرهنگ تبریز برگزار شده و از تمامی مردم نیز از دستاوردهای آن بهره‌مند شوند.

گفتنی است؛ در این جلسه که با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، معاون عمرانی استاندار و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی و نمایندگانی از وزارت امور خارجه و سایر وزراتخانه‌های مرتبط برگزار شد، ضمن مرور اقدامات انجام شده، تازه‌ترین تحولات و رویکردهای محلی و ملی برای برگزاری باشکوه این اجلاس مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم نیز اتخاذ شد.

یادآور می‌شود؛ در این نشست، مقرر شد علاوه بر شورای راهبری، کمیته‌های پشتیبانی و اجرایی، کمیته روابط عمومی و اطلاع‌رسانی و کمیته تشریفات و امور بین‌المللی تشکیل شده و فعالیت خود را آغاز کنند و همچنین با هدف تسهیل و روان‌سازی امور مقرر شد که دبیرخانه ستادی این اجلاس در تهران و دبیرخانه اجرایی آن نیز در تبریز تشکیل شود.

خاطرنشان می‌شود؛ پیش از این دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان درحاشیه نشست وزرای مجمع گفت‌‌وگوی همکاری آسیایی در تایلند از آمادگی کشورمان برای برگزاری اجلاس وزرای گردشگری این مجمع در تبریز خبر داده بود.

بر اساس این گزارش؛ نخستین اجلاس وزرای گردشگری کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری‌های آسیا (ACD) نیمه اول شهریور ماه امسال به میزبانی تبریز برگزار شود.

به عقیده ناظران سیاسی، برگزاری اجلاس وزرای گردشگری ACD در تبریز علاوه بر تقویت همکاری‌های ایران با کشورهای عضو، فرصت و بسترهای تازه‌ای را فراروی برنامه‌های توسعه آذربایجان‌شرقی به ویژه درحوزه گردشگری می‌گشاید و اهداف و برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ را محقق می‌سازد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.