بخشدار ارژن شیراز:
مراتع بخش ارژن شیراز دچار آتش سوزی شد

بخشدار ارژن شیراز:

به گزارش جلفابازار قاسم فضلی نیا  از زمان وقع این آتش سوزی که علت آن مشخص نیست، نیروهای امدادی از منابع طبیعی، محیط زیست، شهرداری، هلال احمر و همچنین مردم این بخش برای فرونشاندن این آتش به محل حادثه اعزام شده اند.
وی افزود: تلاش بر این است که این آتش سوزی هر چه زودتر مهار شود تا از گسترش آن به ارتفاعات بالاتر که دارای پوشش گیاهی منابع طبیعی و جنگلی از جمله درختان بنه و بادام کوهی است، جلوگیری شود.
بخش ارژن در فاصله ۴۰ کیلومتری غرب شیراز واقع شده است.
این سومین مورد آتش سوزی است که از ابتدای هفته جاری در عرصه منابع طبیعی و حفاظت شده استان فارس رخ می دهد.
صبح روز چهارشنبه (نوزدهم خرداد) ۹۰۰ هکتار از پوشش گیاهی منطقه بلاغی شهرستان پاسارگاد در ۱۱۰ کیلومتری شمال شیراز، دچار آتش سوزی شد که بیش از ۳۰ ساعت ادامه داشت و ظهر امروز (جمعه) این آتش به صورت کامل مهار شد.
همچنین ارتفاعات پارک ملی بمو در ۱۰کیلومتری شمال شهر شیراز نیز صبح جمعه (بیست و یکم خرداد) دچار آتش سوزی شده که همچنان ادامه دارد.
بنا به گفته مسئولان علت این دو آتش سوزی هنوز مشخص نشده است.
پارک ملی بمو با ۴۸ هزار هکتار وسعت از پارک های ملی ایران و یکی از مناطق چهار گانه طبیعی در استان فارس است. نام این پارک برگرفته از کوه بمو است. این پارک که در بخش زرقان شیراز و در مسیر تخت جمشید قرار دارد حدود ۴۰ سال است تحت پوشش حفاظت محیط زیست استان فارس قرار دارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.