طرح توسعه ترمینال داخلی فرودگاه مشهد به بهره برداری رسید

طرح توسعه ترمینال داخلی فرودگاه مشهد به بهره برداری رسید

مشهد- مرحله جدید طرح توسعه ترمینال داخلی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، پنجشنبه شب به طور رسمی با حضور استاندار خراسان رضوی بهره برداری شد.
[طرح توسعه ترمینال داخلی فرودگاه مشهد به بهره برداری رسید]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، استاندار خراسان رضوی در این زمینه گفت: توسعه زیرساخت های حمل و نقلی استان در بخش های مختلف ریلی، هوایی و جاده ای با توجه به ظرفیت های گسترده منطقه بویژه بارگاه منور رضوی و حضور 27 میلیون زائر و مسافر داخلی و خارجی از جمله ضرورت ها است.
علیرضا رشیدیان افزود: طرح جدید توسعه ترمینال داخلی فرودگاه مشهد که وسعتی حدود دوهزار مترمربع را به ظرفیت این ترمینال افزوده است، خود در تسهیل و خدمات رسانی بهتر و مطلوب تر به زائران و گردشگران مشهد الرضا (ع) تاثیر مثبتی دارد.
وی با بیان اینکه فرودگاه بین المللی مشهد در سال های اخیر در قالب اجرای طرح های توسعه شرایط نسبتا مطلوبی را برای ارائه خدمات شایسته به زائران ومسافران ایجاد کرده است، اظهار کرد: تداوم این طرح ها و ارتقای سطح خدمات در این مجموعه و نزدیک شدن آن به استانداردهای روز خود می تواند جایگاه و ظرفیت های این شهر را توسعه دهد.
طرح توسعه ای ترمینال داخلی فرودگاه مشهد به وسعت دو هزار متر مربع اجرا شده و با انجام آن، گستره این ترمینال به چهار هزار متر مربع رسیده و این مجموعه به 30 کانتر پرواز نیز برای سهولت خدمات رسانی به مسافران تجهیز شده است.
مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی گفت: این طرح با هدف یکپارچه سازی و زیباسازی ترمینال داخلی فرودگاه و خدمت رسانی مطلوب به زائران و مسافرین در ایام نوروز اجرا شد.
محمدباقر قاسم زاده افزود: در اجرای طرح توسعه، سالن بارانداز قدیمی ترمینال داخلی که محل تخلیه بار بود، مورد بازسازی قرار گرفت و هم اکنون با تغییر کاربری به فضای ترمینال داخلی افزوده شده و با انجام این عملیات فضای سالن عمومی ترمینال داخلی در بخش پذیرش مسافر و کانترهای پروازی به چهار هزار مترمربع افزایش یافته است.
وی عنوان کرد: برای رفاه حال مسافران بویژه افراد توانخواه، واک وی ضلع غربی ترمینال داخلی به طول 40 متر نیز بهره برداری شد و ورودی به ایستگاه مترو از داخل ترمینال نیز بازگشایی شد.
سالانه حدود هشت میلیون زائر و مسافر از طریق فرودگاه بین المللی شهید هاشمی جابه جا می شوند و روزانه 160 تا 180 پرواز ورودی و خروجی از این فرودگاه انجام می شود که رقم این پروازها در ایام اوج آن به 220 سورتی نیز می رسد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.