محدوده پارک ائل گلی تبریز ۲۵ هزار مترمربع افزایش یافت

– مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز از الحاق ۲۵ هزار متر مربع باغات و اراضی شمالی ابتدای کوی فردوس به مجموعه بزرگ پارک ائل گلی تبریز خبر داد.

به گزارش  جلفابازار به نقل از روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز، محمد حسین حسن زاده یکشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: این اقدام در راستای رویکرد شهرداری تبریز جهت حفظ کاربری فضای سبز در این قسمت از شهر انجام یافته و ۲۵ هزار متر مربع از باغات و اراضی ضلع شمالی ائل گلی در ابتدای کوی فردوس با همکاری شهرداری منطقه دو تبریز به مجموعه ائل گلی الحاق شد.

وی برنامه ریزی برای الحاق این باغات به مجموعه ائل گلی را یکی از طرح های دهها ساله در شهرداری تبریز عنوان کرده و گفت: خوشبختانه هم اکنون در قالب حفظ کاربری فضای سبز، به این طرح چندین ساله جامه عمل پوشانده شد و بزودی عملیات فنی، عمرانی و آماده سازی فضای سبز در این محدوده آغاز شده و مورد استفاده عموم شهروندان قرار می گیرد.

حسن زاده با تاکید بر اینکه حفظ و نگهداری از کاربری های فضای سبز و احیای باغات قدیمی یکی از اساسی ترین رویکردهای سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز است، اظهار داشت: خوشبختانه مدیریت ارشد استان و تبریز عزمی راسخ در راستای حفظ و حراست از فضاهای سبز شهری و باغات قدیمی شهر دارند که این رویکرد و هماهنگی همه جانبه بسیار قابل تقدیر است.

گفتنی است آیین آغاز عملیات اجرایی توسعه باغات ائل گلی و الحاق آن به مجموعه بزرگ پارک ائل گلی تبریز امروز (۳۰ خرداد) ساعت ۱۲ در محل ورودی کوی فردوس در ابتدای ائل گلی تبریز برگزار می شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.