قائم مقام وزیر کشور: 23فرآیند درمرحله دوم انتخابات به صورت الکترونیکی انجام می شود

قائم مقام وزیر کشور: 23فرآیند درمرحله دوم انتخابات به صورت الکترونیکی انجام می شود

تهران- قائم مقام وزیرکشور با اعلام تائید صحت برگزاری انتخابات در202حوزه انتخابیه درشورای نگهبان گفت: درمرحله دوم 23 فرآیند ازمجموع 25 فرآیند به صورت الکترونیکی و دو فرآیند هم به صورت دستی انجام می شود.
[23فرآیند درمرحله دوم انتخابات به صورت الکترونیکی انجام می شود]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا حسینعلی امیری روزجمعه با یادآوری این که تائید صحت برگزاری انتخابات تنها در پنج حوزه دیگر از سوی شورای نگهبان باقی مانده است، افزود: در حوزه انتخابیه اصفهان نیزصحت برگزای انتخابات محل بحث نیست اما امکان ایجاد تغییراتی درباره یکی از منتخبان این حوزه وجود دارد.

**21 استان کشورعرصه رقابت نامزدها در مرحله دوم/ رقابت 138 نامزد برای 69 کرسی
وی این را نیز یادآوری کرد که شورای نگهبان با پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری تمام الکترونیکی مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی موافقت نکرد.
امیری گفت: در مرحله دوم و در 21 استان کشور، 23 فرآیند به صورت الکترونیکی و دو فرآیند دیگربه صورت دستی انجام می شود.
وی اظهارداشت: مرحله دوم انتخابات مجلس در این استانها با رقابت 138 نامزد برای کسب 69 کرسی باقی مانده مجلس در دهم اردیبهشت 95 برگزار می شود و فرآیند انتخابات و احکام قانونی این مرحله نیز مانند مرحله نخست خواهد بود.

**چاپ تعرفه های جدید با شاخصه های امنیتی برای مرحله دوم
قائم مقام وزیر کشور درعین حال با بیان این که تعرفه های مرحله نخست انتخابات برای مرحله دوم قابل استفاده نیست افزود: به همین علت تعرفه های جدید که دارای ویژگی ها و شاخص های امنیتی لازم با شکل و رنگ های متفاوت هستند برای هر استان به منظور استفاده در این مرحله چاپ می شود.
وی گفت: طبق قانون، تبلیغات انتخاباتی نامزدها در این مرحله نیز یک هفته است و 24 ساعت قبل از روز رای گیری متوقف می شود.

** آغاز تدوین پیش نویس لایحه نظام انتخاباتی به دستور وزیر کشور
امیری همچنین نظام انتخاباتی کشور را نیازمند اصلاح دانست و از آغاز تدوین پیش نویس لایحه نظام انتخاباتی به دستور وزیر کشور خبر داد.
وی ادامه داد: به همین منظور با همکاری مشاورانی از استادان دانشگاه، کارشناسان وزارت کشور، شورای نگهبان و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی درحال برنامه ریزی هستیم تا این لایحه را که با لحاظ سیاست های کلی نظام انتخاباتی در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده تهیه و به دولت و مجلس ارائه کنیم.
وی با بیان این که زمان ارائه این پیش نویس هنوز مشخص نیست افزود: سیاست های جامع نظام انتخاباتی به رهبر معظم انقلاب اسلامی ارائه شده و پیش بینی می کنیم بدون تغییر چندانی تایید و ابلاغ شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.