گلخانه صیفی جات در شهرستان مرند افتتاح شد

– با حضور معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان مرند گلخانه ۳هزار متر مربعی یکپارچه با ظرفیت تولید سالانه ۷۰هزارتن محصولات صیفی جات افتتاح شد.

به گزارش  جلفابازار معاون استاندار آذربایجان شرقی شامگاه روز یکشنبه درآیین افتتاح گلخانه سبزی و صیفی با بیان اینکه یکی از سیاست های دولت تدبیر وامید توسعه کشت هایی با بهره روری بالا و میزان مصرف کم آب است، گفت: این واحد گلخانه ای در روستای هرزند از توابع شهرستان مرند واقع هست که یکی از مناطق کم آب شهرستان می باشد که مورد افتتاح قرار می گیرد.

تقی کرمی درادامه افزود: این واحد گلخانه ای با اعتباری بالغ بر۷میلیارد ریال که ۴میلیارد آن ازمحل اعتبارات بانکی تامین شده که بصورت مستقیم وغیر مستقیم برای ۷نفر اشتغال ایجاد کرده است .

فرماندار ویژه شهرستان مرند با تاکید بر لزوم طراحی سیستم های ذخیره آبی برای صرفه جویی در مصرف آب در کشاورزی اظهار داشت : این گلخانه به لحاظ داشتن سیستم جمع آوری آب باران وانتقال این آب به استخر تعبییه شده واستفاده آن به صورت کاملا بهینه از طرح های ممتاز استانی محسوب می شود.

کرمی اضافه کرد: این استخر گنجایش سه هزار و۳۰۰متر مکعب حجم آب درسال را دارد.

کرمی بر استفاده از روش های نوین کشاورزی به جهت صرفه جویی در منابع آبی تاکید وبیان کرد: الگوبرداری از این نوع سیستم ها وروش ها باید در دستور کارکشاورزان قراربگیرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.